11 generacja procesorów Intela z serii H o 19% szybsza od swoich poprzedników.

Po zaprezentowaniu nowych procesorów 11 generacji z serii H dla ultraprzenośnych laptopów podczas targów CES na początku tego roku, Intel w końcu ujawnił wysokowydajne modele swojej najnowszej serii procesorów mobilnych.

Według firmy technologicznej, nowa linia procesorów może zapewnić do 19 procent wyższą prędkość w porównaniu do poprzednika dzięki 10nm architekturze Willow Cove, która umożliwia szybsze działanie i większą wydajność w porównaniu do starszych modeli 14nm. W rzeczywistości Intel twierdzi nawet, że nowe procesory z serii H są najszybszymi jednowątkowymi układami mobilnymi na rynku.

Na szczycie oferty znajduje się Core i9-11980HK, wyposażony w osiem rdzeni z technologią Intel Turbo Boost 3.0, która pozwala dwóm rdzeniom osiągnąć do 5 GHz i 4,5 GHz na wszystkich ośmiu. W pełni odblokowany procesor będzie można podkręcać na wschodzie, a Intel twierdzi, że jest on nie tylko o 21% szybszy niż zeszłoroczny model w grze War Thunder, ale także o 21% szybszy niż Ryzen 5900HX AMD w Rainbow Six Siege i o 26% szybszy w Grid 2019.

Obecnie nie ma jeszcze żadnych informacji na temat tego, które laptopy będą wyposażone w nowe procesory 11 generacji z serii H, więc ci, którzy szukają wydajnej maszyny, powinni być na bieżąco z kolejnymi aktualizacjami.