AMC przekracza wartość rynkową o 10 mld USD, a akcje memów zyskują na wartości.

Wartość rynkowa AMC Entertainment Holdings Inc. po raz pierwszy w czwartek przekroczyła 10 mld USD.

Jak podaje Bloomberg, o godz. 11:00 akcje AMC Entertainment Holdings rosły o 20%, co oznacza wzrost o 1000% od początku roku. O godz. 14:00 akcje kosztowały nieco ponad $27 USD za sztukę, co oznacza imponujący wzrost o 40 proc.

Wzrost notowań AMC jest następstwem wyników kwartalnych grupy opublikowanych 6 maja, które pokazały obiecujące zyski w miarę ponownego otwierania teatrów w całym kraju.

“Rozpoczęliśmy rok 2021 z tym samym przekonaniem, siłą napędową i zaangażowaniem, dzięki którym AMC z powodzeniem przeszło przez najtrudniejszy 12-miesięczny okres w stuletniej historii AMC” – powiedział w raporcie dyrektor generalny i prezes AMC Adam Aron. “W końcu możemy teraz powiedzieć, że patrzymy na coraz bardziej sprzyjające środowisko dla kinomanów i dla AMC jako firmy w ciągu najbliższych kilku miesięcy”.

Inne akcje memów spopularyzowane przez Reddit’s r/wallstreetbets, jak GameStop, skoczyły w środę, choć akcje spadły w czwartek rano.

Ceny volley pochodzi w odpowiedzi na inwestorów, którzy postawili przeciwko dwóch akcji memów we wtorek. Według Reutersa, krótka sprzedaż spowodowała straty ponad $750 mln USD i zachęciła do dodatkowego popytu.

“Ostry wzrost cen może spowodować, że posiadacze krótkich pozycji będą próbowali zamknąć swoje pozycje poprzez odkupienie akcji, powodując dodatkowy popyt, który z kolei może spowodować dalszy wzrost cen akcji” – powiedział agencji Reuters Peter Hillerberg, współzałożyciel firmy analitycznej Ortex. “To jest to, na co liczy “armia Redditów'”.