AMD Ryzen Threadripper 3990X – Benchmark

Nowe benchmarki 64-rdzeniowego procesora AMD Ryzen Threadripper 3990X pokazują, że nowy Threadripper jest wyraźnie lepsze od droższego procesora Intel Xeon Platinum 8280.

Wierzymy bardzo w nadchodący 64-rdzeniowy procesor AMD Ryzen Threadripper 3990X, (który zostanie wprowadzony na rynek 7 lutego). Właśnie pojawiły się nowe benchmarki, które sprawiły, że jeszcze bardziej czekamy na ten procesor, ponieważ pokazują, ze procesor przewyższa podwójną konfiguracje procesorów Intel Xeon Platinum 8280.

Szczególnie ciekawe jest to, ze każdy Xeon Platinum 8280 ma 28 rdzeni i 56 wątków oraz kosztuje około 10 000 USD.

Jeśli te benchmarki są prawdziwe, oznacza to, że jeden procesor AMD Ryzen Threadripper 3990X, który będzie kosztować około 4 000 USD może przewyższyć dwa procesory Intel Xeon Platinum 8280, które kosztują łącznie 20 000 USD.

AMD Ryzen Threadripper 3990X

To jest niesamowite osiągnięcie AMD i chociaż ten procesor jest przeznaczony tylko dla entuzjastów, oznacza to również, że procesory AMD mogą odebrać klientów Intela, ponieważ są tańszą alternatywą dla profesjonalnej serii Intel Xeon.

Zaskakujące wyniki

Według benchmarków, które zostały znalezione w bazie danych SiSoftware przez Overclockers.ru, AMD Ryzen Threadripper 3990X uzyskał 1786.22 GOPS w benchmarku SiSoftware Procesor Arithmetic, pokonując podwójną konfiguracje Intel Xeon Platinum 8280 o zaskakujące 17,8%.

Porównując AMD do Intela, AMD oferuje większą wydajność i oszczędność energii wynikająca z posiadania jednego procesora w porównaniu do konfiguracji dwóch procesorów od Intela. AMD naprawdę wywiera coraz większą presję na Intela wprowadzając coraz to lepsze procesory.

W rzeczywistości wydaje się, że Intel nie podda się AMD, ponieważ opóźnił premierę procesorów Cooper Lake i Ice Lake Xeon o trzy miesiące, a także wprowadzając znacznie obniżki cen istniejących procesorów.

Jeśli chodzi o AMD, nawet, jeśli benchmark nie jest prawdziwy lub nie jest dokładny, nadal będzie pierwszym procesorem 64-rdzeniowym dla wymagających konsumentów. Również dla entuzjastów, którzy chcą niesamowitej mocy za „przystępną” cenę.