Bitcoin spada poniżej $30.000 USD, a rynek kryptowalut przeżywa kryzys.

Rynek kryptowalut, a w szczególności Bitcoin, zanotował w środę spadek, ponieważ Chiny zaostrzyły swoje stanowisko wobec cyfrowych monet.

Jak podaje CNBC, Bitcoin spadł o 30 procent, w pewnym momencie osiągając poziom około $30 000 USD, po czym wyrównał się do około $40 000 USD w dalszej części dnia. Ethereum i Dogecoin również odnotowały straty – ethereum spadło poniżej $2 000 USD za monetę, według CNN Business, podczas gdy dogecoin stracił prawie 26 procent.

Spadek nastąpił po tym, jak Chiny zakazały instytucjom finansowym i firmom płatniczym prowadzenia działalności z wykorzystaniem wirtualnych walut, co spowodowało niepokój w przestrzeni handlowej kryptowalut i wzrost niepewności.

Reuters poinformował, że bitcoin odzyskał straty po tym, jak założyciel Tesli Elon Musk i prezes Ark Invest Cathie Wood wyrazili swoje poparcie dla monety. W środę Musk zatweetował, że Tesla ma “diamentowe ręce”, sugerując, że elektryczny producent samochodów nie sprzeda swoich udziałów w Bitcoinie o wartości 1,5 mld USD.