CEO doradców finansowych uważa, że Ethereum może uderzyć w 5000 USD w tym tygodniu

Nigel Green: “Ethereum wyprzedza już Bitcoina o lata świetlne we wszystkim poza ceną i sławą. Istnieje prawdziwe poczucie, że rok 2021 jest rokiem dla Ether. Jego czas już nadszedł”.

Zadowalający wzrost wartości

Gdy Ethereum przekroczyło granicę 3000 USD, osiągając swój nowy rekord wszech czasów, wielu teoretyzuje na temat przyszłości tej szybko rosnącej kryptowaluty. Nigel Green, dyrektor generalny i założyciel deVere Group, zauważa nawet, że Ethereum ma zamiar zwiększyć swój udział w rynku i może osiągnąć 5 000 USD w tym tygodniu.


Szacowanie dalszego rozwoju

“Ether jest jednym z głównych beneficjentów w szerszej eksplozji na rynku kryptowalut” – powiedział Green. “Boom w ostatnich miesiącach był napędzany gwałtownym zainteresowaniem ze strony głównych inwestorów instytucjonalnych i rosnącym uznaniem, że pozbawione granic waluty cyfrowe są przyszłością pieniądza. Ta dynamika prawdopodobnie będzie się dalej rozwijać w najbliższym czasie i wierzę, że Ether osiągnie 5000 dolarów w ciągu siedmiu dni.


Jeszcze nie pokonany Bitcoin

Zaufanie Greena do tego, co jest obecnie drugą co do wielkości kryptowalutą po Bitcoinie, wynika z jego przekonania, że jest to bardziej skalowalna waluta cyfrowa i zbudowana wokół bardziej zaawansowanej technologii blockchain. W ciągu ostatniego roku Ethereum wzrosło o 321 procent, dzięki czemu systematycznie zbliża się do poziomu akceptacji biznesowej i mainstreamowej, jaką uzyskał już Bitcoin.