Darth Vader Raspberry Pi Pico PCB śledzi kryptowaluty.

Jeśli jedna rzecz jest pewna, to to, że fani Raspberry Pi mają smak na science fiction. Niektóre z najlepszych projektów Raspberry Pi jakie widzieliśmy były inspirowane przez takie marki jak Harry Potter i Stargate. Dziś dzielimy się fajnym PCB w kształcie Darth Vader’a stworzony tylko dla Raspberry Pi Pico przez TheAmplituhedron.

Ta niestandardowa płytka nie tylko wygląda jak jeden z naszych ulubionych kosmicznych złoczyńców, ale także funkcjonuje jako podstawa dla projektu śledzenia kryptowalut autorstwa TheAmplituhedron.

Więcej szczegółów pojawi się wkrótce, ale oto co wiemy do tej pory: Płyta Vader została zaprojektowana do obsługi Raspberry Pi Pico form factor, co powinno również działać dla płyty Pico LiPo firmy Pimoroni. Na górze płytki znajduje się miejsce na wyświetlacz LCD ST7789 SPI, prawdopodobnie przeznaczony do wyświetlania danych o kryptowalutach.

Jest też miejsce na złącze ESP01, które może zapewnić wsparcie dla Wi-Fi z ESP8266. Na końcu jest miejsce na buzzer, który świetnie nadaje się do wyzwalania alarmów w niestandardowych sytuacjach.