DJI Air 2S łączy wysoką wydajność lotu z wyjątkowymi możliwościami wideo 5.4K

DJI zaprezentowało właśnie swojego nowego drona Air 2S, łączącego w sobie solidne funkcje fotograficzne i wideofilmowania z wysoką wydajnością lotu.

Na froncie kamery, Air 2S posiada nowy, jednocalowy sensor, który może przechwytywać 20-megapikselowe zdjęcia, jak również wideo 5.4K przy 30fps rozdzielczości lub 4K 60fps. Zoom cyfrowy umożliwia 4-krotne powiększenie przy 4K 30 klatek na sekundę, 6-krotne przy 2,7K 30 klatek na sekundę, 4-krotne przy 2,7K 60 klatek na sekundę, 6-krotne przy 1080P 60 klatek na sekundę i maksymalnie 8-krotne przy 1080P 30 klatek na sekundę. W zależności od preferencji dotyczących jakości obrazu i pojemności pamięci masowej, użytkownik będzie mógł nagrywać w kompresji, wraz z trzema profilami kolorów wideo: Normal (8 bitów), D-Log (10 bitów) lub HLG (10 bitów).

Oprócz wyjątkowych możliwości fotografowania i filmowania, Air 2S świetnie lata dzięki najnowszemu systemowi Advanced Pilot Assistance System 4.0, który pozwala dronowi na całkowicie autonomiczny lot przez przeszkody. Aktualizacja obejmuje szersze pole widzenia, gdy lecisz z normalną prędkością, podczas gdy nowo dodany czujnik w górę pozwala dronowi lepiej wykrywać nadchodzące przeszkody podczas lotu z dużą prędkością. Inne standardowe funkcje obejmują 31 minut lotu, maksymalny zasięg 12 km, system AirSense wykrywający samoloty, jak również funkcję Return-To-Home, która automatycznie sprowadza drona do punktu startu, jeśli bateria jest na wyczerpaniu lub komunikacja z kontrolerem została utracona.

Dla zainteresowanych, nowy dron DJI Air 2S jest już dostępny na stronie firmy, w cenie 1,000 USD za standardowy zestaw i 1,300 USD za Fly More Combo, który zawiera dwie dodatkowe baterie, zestaw filtrów ND, ładowarkę i torbę na ramię.