Dysk ADATA HD770G 2TB – recenzja, test.

Wstęp

W dzisiejszych czasach przenośne dyski są bardzo popularną metodą przechowywania danych. Na co dzień korzystamy z różnego rodzaju nośników. Ja dziś zwrócę uwagę na zewnętrzny dysk twardy od ADATY, a dokładniej model ADATA HD770G. Dysk dostępny jest w dwóch wariantach pojemnościowych 1TB/2TB, oraz dwóch wariantach kolorystycznych Czarny/Czerwony. My dostaliśmy dysk w kolorze czarnym o pojemności 2 TB.

Rozpakowanie

Po zakupie przyjdzie czas na rozpakowanie. W pudełku znajdziemy następujące elementy:

  • dysk twardy
  • kabel USB 3.0
  • papierologie.

Wygląd

Dysk jest stosunkowo mały, łagodny i miły w dotyku. Po bokach dysk jest pokryty silikonową osłoną. Złącze do podłączenia dysku ma gumową zaślepkę. Trójwarstwowa budowa ma zapewnić ochronę przed nie spodziewanymi upadkami, wstrząsami, zakurzeniami jak i zalaniami – jest to najwyższa z możliwych typów ochrony. Na górnej części znajdują się dwa paski RGB. Trzeba przyznać, że robi to duże wrażenie – szczególnie w nocy.

Ogólne

Dysk zagwarantuje nam transfery na poziomie 120-130 mb/s co jest bardzo dobrym wynikiem jak na dysk talerzowy. Przy zapełnianiu miejsca nie spotkaliśmy się ze spadkiem transferów. Jest to dobra informacja dla tych, którzy np. chcą zapełnić ten dysk po brzegi grami. Faktyczna pojemność dysku wynosi 1,80 TB. Przekopiowanie pliku o wadze 50 GB zajmuje około 20 minut. Za 1 GB miejsca na tym dysku przyjdzie nam zapłacić niecałe 20 groszy – sami oceńcie czy to dużo czy mało? Link do pełnej specyfikacji na stronie producenta znajdziecie tutaj.

Podsumowanie

Podsumowując, uważam ADATE HD770G 2TB – za udaną konstrukcję. Dysk jest stosunkowo tani i wydajny. Zawiera szereg najwyższych zabezpieczeń przed niespodziewanymi sytuacjami awaryjnymi. Znakomicie sprawdzi się jako magazyn plików osobistych czy magazyn gier na konsoli uzupełniając ograniczoną przestrzeń. Osoby, które dużo podróżują – z pewnością nie będą musiały się martwić o swoje dane. A jak wam moi drodzy podoba się ten dysk?