Firma Bose przedstawia pierwszy w historii zatwierdzony przez FDA aparat słuchowy.

Firma Bose stworzyła pierwszy aparat słuchowy, który nie będzie wymagał wizyt u lekarza. Nowe urządzenie nosi nazwę SoundControl i zostało w pełni zatwierdzone przez FDA.

Nie potrzebna recepta, tylko pieniądze

Oznacza to, że nie trzeba będzie uzyskać recepty, aby je kupić i używać. Wspomagający system audio wykorzystuje technologię zwaną “CustomTune”, która pozwala użytkownikom spersonalizować poziom głośności, tonację, tony wysokie i niskie w ciągu zaledwie pół godziny. Można wzmocnić subtelne dźwięki lub uwydatnić częstotliwości głosu, aby lepiej słyszeć rozmówcę. Dostępna jest nawet funkcja “Focus”, która pomaga zwrócić uwagę na określone kierunki dźwięku, na przykład to, co znajduje się przed użytkownikiem lub wokół niego. Firma Bose zaoferowała również bezpłatne spotkania wideo dla każdego, kto chce uzyskać dodatkową pomoc w zapoznaniu się z urządzeniem.

Urządzenie SoundControl firmy Bose zadebiutuje w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych 18 maja, na przykład w Massachusetts, Montanie, Karolinie Północnej, Karolinie Południowej i Teksasie, w cenie $850 USD.