Gamingowy Predator z 12 generacją procesorów Intela już w sprzedaży!

Wstęp

Najnowsze gamingowe PC-ty Predatora z 12 generacją procesorów marki Intel są już dostępne w polskich sklepach. Na półki trafi też lada chwila kolejny sprzęt z tymi procesorami od siostrzanej marki Acer. Będzie to gamingowe Nitro 50. Nowe procesory 12 generacji to duży skok wydajności, co z pewnością ucieszy przede wszystkim graczy. Dlatego właśnie warto rozważyć zmianę naszych pecetów na nowsze, zwłaszcza jeśli były kupowane już kilka lat temu.
Najnowszy procesor od Intela miał być prawdziwą rewolucją. Sprzęt miał wyznaczyć nowe progi wydajności w grach komputerowych. Po kilku miesiącach obecności procesorów 12 generacji na rynku śmiało można powiedzieć, że Intel sprostał pokładanym w nim nadziejom. Nowe modele, dzięki wyposażeniu w 2 rodzaje rdzeni, zupełnie nowej architekturze i obsłudze pamięci typu DDR5, umożliwiają osiąganie jeszcze lepszej wydajności.

Długo wyczekiwane nadejście 12 generacji procesorów Intel® Core™ to wielka zmiana dla naszych komputerów. Dobrze to widać na porównaniu tych modeli ze sprzętami, które kupiliśmy już jakiś czas temu. 12 generacja to świetny powód do takiej zmiany. Dla przykładu model Intel® Core™ i9-12900K i jego odpowiednik sprzed lat, czyli Intel® Core™ i9-9900K dzieli przepaść. W tym przypadku mówimy o aż 8 dodatkowych rdzeniach. Także o 8 więcej wzrasta liczba wątków, która teraz wynosi już w sumie 24. Do tego nowa wersja technologii Intel® Turbo Boost Max, obsługa pamięci DDR5 i zwiększona o ponad 30 GB/s przepustowość pamięci – ty tylko kilka z wielu argumentów, dla których warto postawić na procesor 12 generacji

wylicza Karol Szudzik, Gaming Business Manager w Acer Polska.Nowa generacja procesorów od Intela coraz częściej pojawia się też w komputerach. Do Polski trafił już między innymi jeden z najlepiej wyposażonych pecetów dla graczy, czyli nowy Predator Orion 7000. W najbliższych tygodniach na sklepowe półki trafią też inne tegoroczne nowinki z procesorami 12 generacji.

Polska premiera Predator Orion 7000

To nowy model ze znanej i lubianej serii Orion. Sprzęt w wersji 7000 skrywa w sobie najlepsze komponenty, które są obecnie dostępne na rynku. Oznacza to 12, najnowszą generację odblokowanych procesorów Intel® Core™ i7 oraz i9. W najmocniejszym zestawieniu w środku zamontowane są również karty NVIDIA® GeForce RTX 3090 i pamięć RAM DDR5 do 64 GB. Nie bez znaczenia będą też dyski SSD M.2 PCIe o pojemności do 2 TB oraz HDD o maksymalnej pojemności 2x3TB, co da użytkownikom mnóstwo miejsca i niesamowitą szybkość pracy sprzętu. Marka Predator nie zapomina też o tych, dla których liczy się nie tylko wnętrze. Nowy, niesamowity wygląd został zaprojektowany z myślą o tym, by efekt był oszałamiający. Zbudowana z przezroczystego szkła, tworzywa sztucznego, metalu i siatki obudowa w kolorze czerni rozświetlona jest feerią barw świateł ARGB. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom Orion 7000 zapewnia świetne wrażenia wizualne zarówno przy pierwszym spojrzeniu na jego zewnętrzną stronę, gdzie w oczy rzucają się efektowne wiatraki chłodzące, jak i do podglądania wnętrza sprzętu. Efekt “WOW” u odwiedzających nas gości zapewniony. Predator Orion 7000 jest już dostępny między innymi w sieci x-kom, a jego cena, w zależności od modelu wynosi od 16 500 zł do 23 500 zł.

12. generacja już za chwilę w kolejnych PC-tach

Acer wraz z należącą do niej marką Predator szykuje też kolejne komputery stacjonarne z najnowszymi procesorami od Intela. W najbliższych tygodniach na półki polskich sklepów trafią modele z popularnych serii Predator Orion 3000 i 5000 oraz Nitro 50. Wszystkie trzy pojawią się już z Windowsem 11 na pokładzie. Predator Orion 3000 będzie dostępny w zestawach z procesorami Intel Core i5 lub i7 12 generacji, do 64 GB pamięci RAM, karty GeForce z serii RTX 30, a także szybkie dyski SSD. Jeśli to dla Was za mało, warto wziąć pod uwagę model Predator Orion 5000, który proponuje procesor Intel Core i7 12 generacji, do 64 GB RAM DDR5, kartę NVIDIA® GeForce z serii RTX 30 oraz dyski twarde, SSD PCIe oraz HDD, o łącznej pojemności nawet do 4 TB. Z kolei dla tych, którzy szukają nieco mniejszych wydatków i możliwości sprzętowych może zainteresować model Acer Nitro 50. Tu także pojawią się procesory Intel Core 12 generacji i karty graficzne GeForce, ale w mniej wyśrubowanych pod kątem wymagań sprzętowych w porównaniu do poprzedników. W zamian niższa będzie też cena takiego zestawu. Wszystkie trzy opisane powyżej modele mają trafić do sprzedaży na przełomie pierwszego i drugiego kwartału tego roku.