Genies Asia prezentuje kolorowy awatar PAC-MAN-a NFT z okazji 41. urodzin gry.

Genies, firma zajmująca się tworzeniem awatarów, nawiązała współpracę z Bandai Namco Entertainment, aby z okazji 41. urodzin kultowej gry zadebiutował nadający się do noszenia PAC-MAN NFT.

Genies skorzystało z pomocy kilku artystów cyfrowych, w tym Baugasm, Cory Van Lew, Gabriel GG, NFN Kalyan, Defaced i Render Fruit. Kolekcja będzie dostępna na rynku NFT OpenSea od czwartku, 20 maja o godzinie 19:00 EDT i składa się z ośmiu Genies Moment NFT.

Do wygrania będzie sześć edycji kolorowego hełmu Genies x PAC-MAN, z których każda została zaprojektowana w unikalnym stylu przez wspomnianych artystów cyfrowych. Jeden z siedmiu kasków Genies x PAC-MAN będzie posiadał tło inspirowane grą wideo, które zostało nazwane “klasyczną edycją”.

Na aukcję wystawiony zostanie również jeden egzemplarz grafiki awatara, przedstawiający awatara noszącego kask PAC-MAN i ściganego w grze przez nikczemnego ducha PAC-MAN.

“To niesamowite, że możemy wprowadzić PAC-MAN do świata cyfrowego w tej pojemności, gdzie fani i kolekcjonerzy mogą zaangażować się w grę w zupełnie nowy sposób”, powiedział dyrektor generalny Bandai Namco Entertainment, Yasuo Miyakawa.

Genies, który wystartował w 2017 roku, zabezpieczył 65 milionów USD w swojej najnowszej rundzie finansowania na początku tego miesiąca. Firma z siedzibą w Los Angeles otrzymała również wsparcie finansowe od niedawno notowanej platformy handlu kryptowalutami Coinbase i NBA Top Shot’s Dapper Labs.

Wydanie PAC-MAN jest ostatnim dropem NFT do noszenia, zanim Genies przygotuje się do uruchomienia swojego rodzimego Avatar Wearable NFT Marketplace jeszcze w tym roku. Nowa platforma powstała we współpracy z Flow blockchain firmy Dapper Labs i będzie zawierała wszystkie przyszłe gry Bandai Namco na wyłączność.

Allison Sturges, szefowa operacji Genies w Azji, wyjaśniła zapotrzebowanie na awatary do noszenia. “To naprawdę przenośna cyfrowa tożsamość, która podróżuje z tobą przez internet”.