Głośniki Creative Pebble V2 – recenzja, test.

Creative Pebble V2 to głośniki 2.0 przeznaczone głównie do laptopów. Świetnie wycenione (aktualnie 89 złotych) jednak zdarzają się okazyjne promocje i można je dorwać taniej. Dobrze prezentujące się na biurku, a przede wszystkim zadowalająco grające.

Co przychodzi do nas w pudełku?

Zawartość opakowania nie jest zbyt bogata, ale to chyba nie o to chodzi. W zestawie dostajemy głośniki, konwerter USB-C na USB-A i ulotkę gwarancyjną.

Specyfikacja

  • System głośników 2.0
  • Wymiar głośników 122 x 116 x 115 mm
  • Pomiędzy głośnikami 1,35-metrowy kabel formowany
  • 1,2-metrowy kabel audio z wtyczką stereo jack 3,5 mm
  • 1,2-metrowy kabel zasilania z wtyczką USB Type-C
  • Wbudowany / automatyczny przełącznik dla urządzeń kompatybilnych z USB Type-C / Przełącznik ręczny dla urządzeń USB Type-A
  • Poprawione 2″ przetworniki pełnego zakresu głośników
  • Całkowita moc układu do 8W RMS
  • Moc Maksymalna do 16W

Wygląd zewnętrzny

Jeśli chodzi o wygląd, głośnikom na pewno nie można nic zarzucić. Zostały zaprojektowane na podstawie japońskiego skalnego ogrodu zen – stąd też ich nazwa. Głośniki mają minimalistyczny design i prezentują się dobrze na każdym biurku.

Na ich podstawie znajduje się gumowa podstawka, dzięki czemu głośniki nie przesusą się same i z pewnością zostaną tam, gdzie je położyliśmy. No, chyba że ktoś potajemnie nam je przestawi 🙂

Głośniki mają wyniesione i pochylone pod kątem 45° przetworniki. Jest to celowy zabieg, aby dźwięk był skierowany bezpośrednio w kierunku użytkownika. To dobry pomysł, gdyż dzięki temu możemy usłyszeć czyściejszy głos. Z tyłu natomiast została umieszczona pasywna membrana odpowiadająca za bas.

Ciekawe funkcje

Creative Pebble V2 zostały wyposażone we wbudowany przełącznik wzmocnienia. Dzięki temu możemy wzmocnić moc akustyczną 8 W RMS do mocy maksymalnej 16 W, bez utraty jakości dźwięku.

Głośniki zasilane są za pomocą kabla USB-C, a w dodatku dostajemy konwerter z USB-C na USB-A. Wobec tego możemy je podłączyć do praktycznie wszystkich urządzeń. Nie musimy wcale zasilać głośników z laptopa – Creative Pebble V2 możemy zasilić zwykłą ładowarką do telefonu, a nawet powerbankiem. W tym drugim przypadku stają się przenośnymi głośnikami, które możemy zabrać wszędzie ze sobą. A w dodatku grają dużo lepiej niż np. głośniki bluetooth w podobnej cenie.

Głośnością dźwięku możemy sterować niezależnie od urządzenia z którego puszczamy muzykę. Jest to wygodne rozwiązanie, które umożliwia nam lepsze dopasowanie dźwięku, aniżeli sterowanie głośnością z poziomu komputera czy telefonu.

Jakość dźwięku

Jakość dźwięku Creative Pebble V2 jest na pewno o wiele lepsza niż wbudowane głośniki w laptopa. Można usłyszeć delikatne basy, głębokie brzmienie, detal jest czysty i klarowny. W połączeniu z subwooferem stają się idealnym zestawem do słuchania muzyki. Ja właśnie w taki sposób z nich korzystałem, ale bez głośnika basowego też dają radę 🙂

Podsumowanie

Z pewnością jestem w stanie polecić każdemu głośniki Creative Pebble V2. Osobiście byłem z nich zadowolony, a kilka razy mnie nawet zaskoczyły. Głos w porównaniu z wbudowanymi głośnikami w laptopa mają o niebo lepszy, a w dodatku mogą być świetną alternatywą dla głośników przenośnych.

O Jakub Chmielewski 4 artykuły
Programista, wielbiciel linuksa, motocyklów i dobrej muzyki. Na swoim komputerze korzysta z Arch Linuxa.