Google otwiera swój pierwszy stacjonarny sklep w lato 2021 r.

Google oficjalnie ogłosiło, że otwiera swój pierwszy w historii fizyczny sklep. Nowa przestrzeń dla Google Store ma być usytuowany w Nowym Jorku w dzielnicy Chelsea i ma oferować szereg punktów kontaktowych dla klientów, aby doświadczyć produktów i usług marki.

Klienci będą mogli intensywnie przeglądać i kupować wybrane urządzenia Google, w tym między innymi telefony Pixel, produkty Nest, Pixelbooki, a nawet urządzenia Fitbit. Google pozwoli również klientom na zakupy online i odbiór w sklepie. Firma chce, aby odwiedzający mogli jak najlepiej wykorzystać swoje urządzenia, upewniając się, że będą mieli natychmiastowy dostęp do ekspertów na miejscu. Ci, którzy chcą poznać urządzenia z pierwszej ręki, będą mieli szansę dowiedzieć się czegoś więcej o produktach, niezależnie od tego, czy są ciekawi nowego wyświetlacza Nest, czy są wieloletnimi użytkownikami Pixeli. Eksperci są tam również po to, aby poprowadzić użytkowników przez warsztaty “jeden na jeden” lub pomóc w rozwiązywaniu problemów, naprawić pęknięty ekran lub pomóc w instalacji.

Google wybrało dzielnicę Chelsea na siedzibę swojego miejskiego kampusu. Przewiduje się, że sam sklep będzie naturalnym przedłużeniem długoletniego zaangażowania firmy w sprawy miasta. Obecnie nie ma dokładnej daty dotyczącej oficjalnego otwarcia fizycznego sklepu, ale zainteresowani będą mogli go odwiedzić najpóźniej latem 2021 roku.