Huawei Mate 30 i 30 Pro z nowym kształtem oprawki aparatu?

Huawei Mate 20 i Mate 20 Pro to urządzenia, które zapoczątkowały „modę” na oprawkę aparatu w kształcie kwadratu, ale Huawei nie był pierwszy. LG zaprezentowało już to w swoim LG X Cam w roku 2016. Apple i Google dostosują się do obecnej „mody” w tym roku. Tymi „modnymi” smartfonami będą iPhone XI i Pixel 4, ale Huawei może odejść od swojego rozwiązania. Mate 30  i Mate 30 Pro prawdopodobnie otrzyma nowy wygląd oprawki zamiast kwadratu będzie to koło, tak jak Moto Z3.

Nie wiemy ile obiektywów aparatu zmieści się w kole, ale prawdopodobnie będą to 3 obiektywy. Huawei już od długiego czasu współpracuje z Leica, więc nic dziwnego, że nowy flagowiec otrzyma właśnie układ fotograficzny od tego producenta.

Huawei Mate 30 Pro prawdopodobnie zostanie wyposażony w wyświetlacz AMOLED. Dodatkowo możemy spodziewać się ekranu, który będzie miał częstotliwość odświeżania 90 Hz, podobnie jak OnePlus 7 Pro. Telefon prawdopodobnie będzie posiadać skaner linii papilarnych pod ekranem i baterię o pojemności ponad 4000 mAh z obsługą szybkiego ładowania i ładowania bezprzewodowego. Telefon również będzie posiadać nowa wersję EMUI, a dokładniej EMUI 10.

Spodziewamy się również, że nowy Mate otrzyma nowy procesor wykonany w technologi 7nm – kirin 985