iPhone 12 podbije serce każdego fana Apple

Rok 2020 będzie przełomowym rokiem dla firmy Apple.

W świecie telefonów wiele się dzieje, iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max zostały wypuszczone na rynek we wrześniu 2019 r. I nadal pozostają potężnymi flagowcami, ale zwolennicy Apple chcą już usłyszeć, co Apple ma nowego do zaprezentowania.

Następny zestaw iPhone’ów zostanie na pewno wydany jesienią 2020 roku. Harmonogram wydawania Apple jest przewidywalny, ponieważ każdej jesieni od 2011 roku pojawi się co najmniej jeden nowy model od Apple.

Notch:

Apple stara się pozbyć notch’a, którego sami stworzyli, a także zapoczątkowali mode na wcięcie w ekranie. W iPhonie 12 prawdopodobnie już go nie zobaczymy, ponieważ przedni aparat oraz sensory zostały ukryte w ramce ekranu.

Aparat:

Najprawdopodobniej nowy iPhone 12 będzie posiadać cztery obiektywy aparatu. Znajdziemy w nim obiektyw szerokokątny, ultraszerokokątny, teleobiektyw, a także obiektyw ToF.

Specyfikacja:

IPhone 12 będzie mieć procesor A14 Bionic wspierany 4GB RAMu. Dodatkowo nowy flagowiec od Apple będzie w trzech wersjach pojemnościowych 64/256/512GB, a także może być czwarta wersja pojemnościowa 1TB. Ekran będzie w trzech wielkościach 5.8in/6.1in/6.5in w technologii Super Retina XDR, a droższe modele będą posiadać wyświetlacze OLED. W nowym smartphonie od Apple pojawi się także moduł łączności 5G i prawdopodobnie powróci touch ID. Możliwe jest pojawienie się portu USB typu C.

Cena:

Cena najtańszego iPhone’a 12 będzie oscylować w podobnych cenach jak poprzedni iPhone, a najbogatsza wersja będzie w podobnej cenie co iPhone 11 Pro Max.