iPhone 13 – zmiany w prędkości ładowania?

Jednym z odwiecznych minusów iPhone’ów jest ich szybkość ładowania. Dla przykładu iPhone 12 naładujemy ładowarką 20 W, a bezprzewodowo 15 W, tymczasem inne konkurencyjne smartfony z Androidem oferują, aż 120 W przy ładowaniu przewodowym, a podczas ładowania bezprzewodowego możemy nawet uświadczyć 67 W. Istnieje szansa, że iPhone 13 zmieni to i uświadczymy krótszego czasu ładowania urządzenia.

Według Maxa Weinbacha, który wcześniej już przekazał kilka informacji przed premierami nowych iPhone informuje nas, że w iPhone 13 prawdopodobnie pojawi się większa cewka ładowania bezprzewodowego, co da nam kilka korzyści w tym szybsze ładowanie bezprzewodowe. Co do mocy ładowania bezprzewodowego, raczej nie uświadczymy wielkiego wzrostu mocy, ale miejmy nadzieję, że prędkość ładowania wzrośnie, chociaż do 20 W.

iPhone 13 ładowanie bezprzewodowe

Czy pojawi się ładowanie zwrotne?

Jak wspomniałem zwiększenie rozmiaru cewki bezprzewodowego ładowania przyniesie kilka korzyści. Kolejna zaletą tej zmiany jest to, że zwiększenie rozmiaru tej cewki prawdopodobnie pomoże w zarzadzaniu ciepłem urządzenia, co spowoduje zmniejszenie temperatury telefonu podczas ładowania. Kolejną możliwą nowością jest to, że w iPhone 13 pojawi się bezprzewodowe ładowanie zwrotne, dzięki czemu będziemy wstanie naładować nasze słuchawki od Apple lub inne urządzenia wspierające ładowanie bezprzewodowe.

Warto dodać, że Weinbach nie jest do końca pewny ładowania zwrotnego, ponieważ nie jest to potwierdzone w żaden sposób. Ale właśnie dodanie takiej funkcji byłoby dobrym krokiem dla iPhone, ponieważ wiele telefonów z Androidem posiada już taką funkcje w tym Samsung Galaxy S21 oraz inne modele tego producenta. Dodatkowo dodanie tej funkcji przez Apple wyrówna ilość możliwych funkcji ich telefonu z konkurencyjnymi modelami Androida.

Podsumowując jest to przeciek, który może się sprawdzić lub nie, ale każda taka informacja posiada ziarno prawdy, więc możemy spodziewać się wszystkiego. Szczerze nie liczylibyśmy na szybsze ładowanie, a funkcja umożliwiająca zwrotne ładowanie urządzeń wydaje się jeszcze mniej prawdopodobna, ale pamiętajmy wszystko jest możliwe. Na koniec dodam tyle, że bądźmy dobrej myśli i, oby pojawiła się taka zmiana w nowym modelu iPhone.