Jak uzyskać dostęp do pełnej biblioteki Netflixa?

Netflix to zdecydowanie najpopularniejszy serwis VoD na świecie. Oferuje on tysiące produkcji, które potrafią niesamowicie zaciekawić i zabić czas. Na całym świecie z usług amerykańskiego serwisu streamingowego korzystają miliony użytkowników. Niestety, nie każda biblioteka Netflixa jest sobie równa. Jak więc uzyskać dostęp do biblioteki Netflixa innego kraju? Czy jest to możliwe?

Różnica pomiędzy polskim a amerykańskim Netflixem jest ogromna.

Niestety Netflix mocno ogranicza ilość tytułów jeśli chodzi o polski oddział serwisu. Według statystyk, na polskim Netflixie znajduje się około 3400 seriali i filmów. Mogłoby się wydawać, że to dużo, bo przecież i tak wszystkiego nie oglądniemy. Porównując jednak do biblioteki amerykańskiej, produkcji jest ponad 2500 mniej! Na amerykańskim Netflixie znajduje się około 5900 filmów i seriali!

Jaki jest powód? Oczywiście chodzi o licencję na poszczególne kraje. Netflix do każdego filmu musi nabyć prawa do rozpowszechniania, a często zdarza się tak, że prawa do filmu w poszczególnych krajach należą do różnych firm. Netflix, czy inny serwis streamingowy, chcąc udostępnić film czy serial w trzech różnych krajach może być zmuszony do kupienia trzech oddzielnych licencji do tej samej produkcji. A nie są to przecież groszowe sprawy, i każda firma chce zarobić na tym jak najwięcej.

Czy istnieje sposób na odblokowanie biblioteki Netflixa z innych krajów?

Odpowiadając na pytanie zawarte w nagłówku – tak, istnieje sposób, który pozwoli oglądać nam filmy i seriale, które normalnie nie są dostępne na polskim Netflixie. Sposobem na to jest korzystanie ze sprawdzonej i przede wszystkim działającej usługi VPN. Mowa tutaj o jednym z najlepszych usługodawców VPN, czyli NordVPN. “Nordowie” posiadają ponad 5500 serwerów w 59 krajach o wysokiej wydajności, która pozwoli na swobodne streamowanie filmów i wideo w najwyższej jakości! Nie każdy VPN jest do tego zdolny, dlatego wybierając usługę powinniśmy skorzystać z tej najlepszej.

NordVPN, tak jak wspomniałem, korzysta z wydajnych serwerów, które oferują optymalną szybkość połączenia. Na dodatek serwery te określa się mianem “zaciemnionych”, dlaczego? Ponieważ skutecznie obchodzą wszelkie zabezpieczenia anty-VPN serwisów streamingowych. Tym samym IP, z którego łączymy się z Netflixem nie trafia na czarną listę i swobodnie możemy korzystać z np. amerykańskiego czy brytyjskiego Netflixa. Dane te odbierane przez serwery Netflixa jako dane ze zwykłych serwerów, nie VPN.

NordVPN pozwala na odblokowanie dowolnych treści niedostępnych w naszym kraju, i nie ogranicza się jedynie do Netflixa. Można go wykorzystać do oglądania filmów na Amazon Prime, YouTube czy dostępu do mediów społecznościowych jeśli kraj, w którym się znajdujemy go ogranicza. Daje też dostęp do usług, które nie są dostępne w naszym kraju (Disney+, HBO Max). VPN działa także w drugą stronę – jeśli znajdujecie się poza granicami Polski i nie macie dostępu do polskich treści VPN pozwoli go uzyskać.

Czy to wszystko jest legalne i bezpieczne?

W większości krajów protokoły i korzystanie z VPN jest całkowicie legalne i można ich używać. W krajach o ustroju totalitarnym VPN-y są zabronione lub ich działanie jest mocno ograniczone. Do takich krajów możemy zaliczyć Chiny czy Rosję.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to korzystanie z VPN jest wręcz konieczne – o ile protokół VPN, tak jak NordVPN, jest godny zaufania. Darmowe VPN reklamowe w sieci nie należą do tego grona, ponieważ często śledzą każdy ruch w sieci, to co przeglądasz oraz ich szyfrowanie nie jest najlepsze, dlatego też sieci te podatne są na wycieki adresów IP i DNS. Istnieje także szansa, że darmowy VPN może posiadać złośliwe oprogramowanie, czyli robi wszystko to przed czym powinna chronić nas sieć VPN.

Jak więc połączyć się z Netflixem z innego kraju?

NordVPN, po wykupieniu subskrypcji i zalogowaniu się na konto (możesz zrobić to tutaj) daje dostęp do pobrania aplikacji na komputer czy urządzenie mobilne. Klient kompatybilny jest z systemami Windows, MacOS i Linux oraz Google Android i Apple iOS. Jedno konto można podłączyć do maksymalnie sześciu urządzeń.

Po pobraniu i zalogowaniu się do naszego konta w aplikacji NordVPN pojawi się mapa świata wraz z pinezkami. Po kliknięciu na pinezkę danego kraju łączymy się z serwerem i przejmujemy IP charakterystyczne dla tego regionu. Od tego momentu nasze połączenie jest chronione, więc jesteśmy w pełni anonimowi, nasze dane są skutecznie zabezpieczone przed hakerami czy nawet dostawcą Internetu. Od teraz też możemy oglądać treści na Netflixie, które dostępne są wyłącznie w danym kraju, z którym się połączyliśmy.