Jeff Bezos ujawnia oficjalny ostatni dzień pracy na stanowisku prezesa Amazona.

Na początku lutego Jeff Bezos ogłosił, że ustępuje z funkcji CEO firmy Amazon. Teraz światło dzienne ujrzały kolejne szczegóły dotyczące jego ostatnich dni w firmie.

Jak podaje Variety, ostatnim dniem pracy Bezosa będzie 5 lipca 2021 roku. Przejmie on rolę prezesa wykonawczego Amazona, a CEO Amazon Web Services (AWS) Andy Jassy przejmie obowiązki CEO. Bezos powiedział: “Wybraliśmy tę datę, ponieważ jest ona dla mnie sentymentalna. Jest to data założenia firmy Amazon w 1994 roku, dokładnie 27 lat temu. Jestem bardzo podekscytowany przejściem do roli prezesa, gdzie będę mógł skupić swoją energię i uwagę na nowych produktach i wczesnych inicjatywach.”

Firma ma zmienić stanowisko Jassy’ego w pewnym momencie w III kwartale tego roku. Jassy był częścią zespołu założycielskiego AWS w 2003 roku i był filarem sukcesu oddziału. W pierwszym kwartale 2021 roku AWS wygenerował 13,5 mld USD, co stanowiło 12 proc. całkowitych przychodów Amazona.

Podczas gdy Amazon udowodnił, że odniósł sukces finansowy w całym okresie pandemii, Jassy przejmuje stery firmy w czasie, gdy Amazon boryka się z wieloma publicznymi zarzutami dotyczącymi kontroli antymonopolowej ze strony organów regulacyjnych w USA i Europie.