Meta straciła 10 mld USD budując Metaverse w 2021 roku

Firma macierzysta Facebooka Meta podała w środę swoje wyniki za czwarty kwartał i cały rok 2021, ujawniając ogromne straty swojego działu Reality Labs w wysokości ponad 10 mld USD.

Począwszy od czwartego kwartału 2021 roku, firma zaczęła raportować swoje wyniki finansowe w oparciu o dwa segmenty: swoją rodzinę aplikacji, która obejmuje Facebook, Instagram, Messenger, WhatsApp i inne usługi; oraz Reality Labs, która obejmuje sprzęt konsumencki, oprogramowanie i treści związane z rzeczywistością rozszerzoną i wirtualną.

Reality Labs odnotował przychód w wysokości 2,2 mld USD w roku zakończonym 31 grudnia, odnotowując w tym samym okresie stratę w wysokości 10 mld USD dochodu. Zysk netto spółki w 2021 roku wyniósł 39 mld USD.

Patrząc w przyszłość, firma powiedziała, że spodziewa się, że jej całkowite przychody w pierwszym kwartale 2022 roku będą w przedziale od 27 do 29 mld USD.

CEO Mark Zuckerberg pozostaje optymistą co do przyszłości firmy pomimo dużych strat. “Jestem podbudowany postępem, jaki poczyniliśmy w ubiegłym roku w wielu ważnych obszarach wzrostu, takich jak Reels, handel i wirtualna rzeczywistość, i będziemy nadal inwestować w te i inne kluczowe priorytety w 2022 roku, pracując nad budową metaverse” – powiedział w komunikacie.

Jak podaje The Wall Street Journal, po ogłoszeniu wyników akcje Meta spadły o ponad 20%. Ujawnienie informacji finansowych nastąpiło kilka dni po tym, jak projekt kryptowalutowy Meta, Diem, powiedział, że przygotowuje się do sprzedaży aktywów i ograniczenia skali działalności.

Na wypadek, gdybyś to przegapił, Meta wprowadziła awatary 3D do Instagrama.

Źródło: hypebeast.com