Microsoft oficjalnie wyłączy Internet Explorer do czerwca 2022 roku.

Microsoft oficjalnie kończy z Internet Explorerem. Wiadomość ta pojawiała się już od dłuższego czasu, ale firma podwoiła potwierdzenie, że od 15 czerwca 2022 roku Internet Explorer nie będzie już dostępny. W 2020 roku Microsoft po raz pierwszy ogłosiło, że zakończy wsparcie dla przeglądarki do 2021 roku.

Oczekuje się, że wycofanie Internet Explorera nie będzie miało wpływu na kanał Windows 10 Long-Term Servicing Channel, używany szczególnie dla urządzeń, które często pozostają niezmienne przez długi czas, takich jak maszyny MRI i systemy kontroli ruchu lotniczego. Nie wpłynie to również na aplikacje desktopowe Server Internet Explorer 11, takie jak silnik MSHTML (Trident).

Nostalgiczna przeglądarka internetowa jest integralną częścią systemu Windows od ponad 25 lat. Jednak od czasu wprowadzenia Edge w 2015 roku, Microsoft powoli zwijał się z korzystania ze starej przeglądarki. W 2016 roku zakończyło się wsparcie dla wszystkich poprzednich wersji, a Microsoft 365 i inne aplikacje przestaną wspierać IE 11 w dniu 17 sierpnia.

Osoby wciąż korzystające z IE 11 zostały wezwane do przejścia na Edge lub inną preferowaną przeglądarkę przed czerwcem. Edge posiada wbudowany tryb Internet Explorera dla stron, które wciąż mogą wymagać IE. Przyda się to organizacjom, które wciąż korzystają ze starych aplikacji i stron. Microsoft twierdzi, że będzie wspierał tryb IE w Edge’u do końca 2029 roku, aby dać organizacjom i działom IT czas na odejście od starej przeglądarki.