Microsoft zapowie kolejną generację Windowsa “bardzo szybko”.

Microsoft już wkrótce zaprezentuje system operacyjny Windows następnej generacji.

Podczas imprezy Build 2021 CEO firmy Satya Nadella ujawnił, że choć Microsoft nie może jeszcze zdradzić zbyt wiele na temat nadchodzącej wersji Windowsa, to osobiście testował system operacyjny i już wkrótce podzieli się kolejnymi informacjami.

“Wkrótce podzielimy się jedną z najbardziej znaczących aktualizacji systemu Windows w ostatniej dekadzie, aby odblokować większe możliwości ekonomiczne dla deweloperów i twórców” – powiedział Nadella podczas swojego keynote. “Samodzielnie tworzyłem ją przez ostatnie kilka miesięcy i jestem niesamowicie podekscytowany następną generacją Windowsa. Nasza obietnica dla Was jest następująca: stworzymy więcej możliwości dla każdego dewelopera Windows już dziś i powitamy każdego twórcę, który szuka najbardziej innowacyjnej, nowej, otwartej platformy do tworzenia i dystrybucji oraz zarabiania na aplikacjach. Z niecierpliwością czekamy na to, by już wkrótce podzielić się czymś więcej.”

Zgodnie z oczekiwaniami, szczegóły pozostają skąpe w tym momencie, ale doniesienia sugerują, że nowy system operacyjny przyjdzie z całkowicie odświeżonym UI, a także z nowo zaprojektowanym Microsoft Store, nad którym pracuje gigant technologiczny, co może zmienić sposób, w jaki twórcy aplikacji zarabiają na swoich produktach.