Nowa gra finansowa Snapchata pozwala użytkownikom ćwiczyć handel wirtualnymi akcjami.

Najnowsza gra w aplikacji Snapchata ma na celu pomóc młodym użytkownikom stać się bardziej oszczędnymi.

Mali przedsiębiorcy

W lipcu ubiegłego roku Snapchat uruchomiło Snap Minis – serię mini aplikacji od firm zewnętrznych, które są wbudowane w ekosystem Snapchata. Teraz Snapchat wprowadza najnowszy dodatek do repertuaru Minis o nazwie StockStars, edukacyjną grę finansową, która pozwala użytkownikom ćwiczyć handel wirtualnymi akcjami.

Nauka połączona z zabawą

Stworzona przez aplikację inwestycyjną Invstr, StockStars zapewnia swoim graczom wirtualny portfel o wartości 1 mln USD do zarządzania na symulowanym rynku, który wykorzystuje dane w czasie rzeczywistym. W grze użytkownicy mogą kupować i sprzedawać akcje, a także handlować kryptowalutami, tak jak w prawdziwym świecie. Dodatkowo, gracze mogą rzucić wyzwanie swoim znajomym w 1-minutowych, 1-dniowych i 5-dniowych wyzwaniach handlowych, aby zobaczyć, kto może zgromadzić największy zysk w danym okresie czasu. Oprócz aspektu gry, gra Mini oferuje również pomocne zasoby edukacyjne, które wyjaśniają branżowe słownictwo dzięki ekskluzywnemu słowniczkowi stworzonemu dla Snapchata.

Gra StockStars Mini jest już dostępna w aplikacji Snapchat poprzez czaty lub funkcję wyszukiwania. StockStars jest pierwszym doświadczeniem w zakresie edukacji finansowej w aplikacji i dołącza do rosnącego portfolio Snap Mini, obok kilku innych narzędzi edukacyjnych, w tym BallotReady, która zapewnia wyborcom świadome przewodniki przed wyborami i Headspace, która oferuje techniki medytacji i kursy sprawności umysłowej.