Nowa kryptowaluta Shiba Inu samozwańczo ogłasza się “Zabójcą Dogecoin’a”.

Niedawna fala popularności Dogecoin mogła już nadejść i przeminąć, ale teraz pojawiła się kolejna kryptowaluta o tematyce psiej, która ma nadzieję zająć jej miejsce: Shiba Inu Token (SHIB).

Pochodząca z Chin nowa kryptowaluta płynie na fali niedawnej popularności tokenów opartych na memach, takich jak Dogecoin, którego wartość od stycznia wzrosła o oszałamiające 12 000 procent, głównie dzięki dyrektorowi generalnemu Tesli i SpaceX Elonowi Muskowi, który nazwał siebie “Dogefather”. SHIB zyskał trakcję w Chinach po masowej promocji przez influencerów na różnych platformach mediów społecznościowych w kraju, takich jak WeChat i Weibo, a według nowego raportu z The Scotsman, jego wartość wzrosła o niewiarygodne 37,929 procent w ciągu zaledwie ostatniego miesiąca i jest obecnie w górę 2,081,399 procent w ciągu roku.

Przy tak dużym zainteresowaniu inwestorów nowym tokenem, nie ma nic dziwnego w tym, że wiele giełd kryptowalutowych zaczyna wymieniać samozwańczego “Dogecoin Killer” do handlu. Pomimo szerszej dostępności, Binance ostrzega, że token jest obarczony znacznie wyższym ryzykiem niż inne alternatywy, więc ci, którzy mają nadzieję zainwestować w niego pieniądze, powinni zachować ostrożność.