OnePlus 8 – mała ilość RAMu z świetnym procesorem

Telefony OnePlus były kiedyś „pogromcami flagowców”, oferując więcej mocy niż flagowe telefony innych producentów po niższej cenie. Niestety ceny w ostatnich latach wzrosły oraz nowy OnePlus może nie pokonać konkurencji, jeśli chodzi o specyfikacje. Ujawniona specyfikacja dla telefonu o numerze IN2025, czyli OnePlus 8 to procesor Snapdragon 865 i tylko 8 GB pamięci RAM.

Teraz 8 GB pamięci RAM to nie mało, ale to bardzo mało w porównaniu do konkurencji w 2020 roku. Poprzednik, czyli 7T oraz podstawowy Samsung Galaxy S20 ma 8 GB RAM, czyli nowy telefon tego producenta nie jest lepszy od poprzednika jak i podstawowej S20 pod względem ilości RAM. W porównaniu do najlepszej wersji S20, czyli S20 Ultra, nowy OnePlus ma 2 razy mniej pamięci RAM.

Oczywiście nowy OnePlus nie będzie kosztować tyle, co S20 Ultra, ale brak wzrostu ilości RAM względem poprzedników rozczarowuje, ale może będzie możliwość wyboru wersji z różną ilością RAM.

OnePlus 8

Może to jest OnePlus 8 Pro, a nie OnePlus 8

Niestety może być jeszcze gorzej, ponieważ istnieje szansa, że telefon z 8 GB RAM to właśnie nowy OnePlus Pro. W przecieku nie ma wprost napisanej nazwy modelu, ale jest kod, a dokładniej IN201X i IN202X. Można spekulować, że modele IN201X to są wersje podstawowego OnePlus’a 8, a IN202X to wersje z dopiskiem Pro. Dobrą informacja jest to, że telefon o numerze IN2023 ma 12 GB RAM.

Możliwe jest to, że OnePlus 8 Pro będzie dostępny w konfiguracjach 8 GB i 12 GB, podobnie jak 7T Pro, a OnePlus 8, będzie dostępny tylko z 8 GB RAM.

Spodziewaliśmy się, że wydajność nowego OnePlus’a będzie na takim samym poziomie lub lepsza jak w Galaxy S20 i Xiaomi Mi 10 itd. Już podstawowe modele tych telefonów mają 12 GB RAM oraz mogą mieć niższą cenę od nowego OnePlus’a 8.

Oczywiście istnieje możliwość, że specyfikacja OnePlus 8 lub 8 Pro jeszcze nie wyciekła. Ta specyfikacja może należy do OnePlus’a 8 Lite lub czegoś podobnego. Oczekujemy, że premiera nowego OnePlus będzie w maju.