PlayStation połączy się z Discord po rundzie inwestycyjnej.

źródło: playstation.com

W końcu Discord będzie działał na konsoli, dzień na który wielu graczy czekało!

PlayStation i Discord współpracują ze sobą, aby “zbliżyć doświadczenia Discord i PlayStation na konsolach i urządzeniach mobilnych, począwszy od początku przyszłego roku” – napisał prezes i dyrektor generalny SIE Jim Ryan we wpisie na blogu. Po raz pierwszy Discord będzie miał jakąś funkcjonalność na konsoli, popularny czat i aplikacja społecznościowa została spopularyzowana przez gry na PC, przed rozpowszechnieniem się na szeroką skalę.

Ciężko stwierdzić jak będzie funkcjonować

Nie jest jasne, czy na PlayStation 5 lub PlayStation 4 będzie dostępna wbudowana popularna aplikacja , czy też zostanie ona w jakiś sposób podłączona do interfejsu użytkownika PlayStation. Jest mało informacji o tym, jak może działać mobilne przesyłanie wiadomości. Fani od dawna domagali się Discorda na konsolach, aby zunifikować komunikację w grach.

Post Ryana sugeruje, że więcej zostanie wyjaśnione w nadchodzących miesiącach, więc być może dowiemy się, jak to działa już wkrótce.

Odrzucenie propozycji Microsoftu

Sony Interactive Entertainment dokonał inwestycji mniejszościowych w Discord’s Series H round of funding. Ta transakcja została ogłoszona zaledwie kilka tygodni po tym, jak Discord przestał rozmawiać z Microsoftem, który prowadził rozmowy w sprawie zakupu firmy nawet za 10 miliardów dolarów. Wygląda na to, że Discord kontynuuje wejście na giełdę poprzez IPO.

Szerokie zasięgi Discord’a

W ogłoszeniu nic nie wskazuje na to, że to partnerstwo jest wyłączne. Oznacza to iż Discord może związać się z Xbox’em oraz Wii.