Rockstar potwierdza, że trwają prace nad GTA 6

Minęło prawie dziewięć lat od czasu, gdy Rockstar Games wydało Grand Theft Auto V, a oszalali fani gier wideo zastanawiają się, kiedy pojawi się jego wyczekiwany sequel. Chociaż oficjalna data premiery nie została jeszcze ogłoszona, gracze mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ Rockstar potwierdził, że kolejna gra z serii Grand Theft Auto jest obecnie w fazie rozwoju.

“Z każdym nowym projektem, który rozpoczynamy, naszym celem jest zawsze znaczne wykroczenie poza to, co do tej pory udało nam się dostarczyć – i z przyjemnością potwierdzamy, że aktywne prace nad kolejną odsłoną serii Grand Theft Auto są w toku”, napisała firma produkująca gry wideo w najnowszej wiadomości internetowej. “Z niecierpliwością czekamy, aby podzielić się więcej, jak tylko będziemy gotowi, więc proszę być na bieżąco z Rockstar Newswire dla oficjalnych szczegółów”.

Nadal nie ma ram czasowych co do tego, kiedy GTA 6 zostanie wydana, ale wczesne raporty mówią, że może pojawić się na rynku między 2023, a 2024 rokiem. Dodatkowo, Rockstar nie ogłosił jeszcze oficjalnego tytułu gry, ale ze względu na fakt, że pierwsze pięć gier z serii zostało nazwanych w kolejności numerycznej, jest prawdopodobne, że ten trend będzie kontynuowany.

Źródło: hypebeast.com