Samsung Galaxy Note 10 – jak będzie wyglądać?

Już mogliśmy zobaczyć wiele przecieków na temat Note’a 10, ale dopiero teraz możemy poznać możliwy wygląd. Większość plotek dotyczących wyglądu Note’a 10, które mogliśmy poznać potwierdziły się.

Jak jesteśmy w stanie zauważyć telefon naprawdę dobrze prezentuje się pomimo tego, że jest kanciasty. Obiektyw potrójnego aparatu niestety wystaje, ale na niewielką wysokość tylko 0,4 milimetra. Jak do tej pory nie znamy dokładniejszych specyfikacji tych obiektywów.

Rendery opublikowane przez 91Mobiles we współpracy z niezawodnym  @onleaks, pokazują także centralny otwór na aparat w 6,3-calowym ekranie. Nikogo nie zdziwi fakt, że Samsung zastosował wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 3040 x 1440-pikseli , który dodatkowo obsługuje standard HDR10. Ekran ma zakrzywione krawędzie i minimalne symetryczne ramki na górze i na dole.

Rendery pokazują również, że telefonowi brakuje kilku istotnych elementów, które do tej pory były standardem we wszystkich telefonach Samsunga nie ma przycisku wywołującego asystenta Bixby, co jest na plus, ale jak każdy medal ma dwie strony – zabraknie Jacka 3,5 mm. Na dolnej części smartfona znajduje się głośnik, port USB-C z możliwością szybkiego ładowania 45 W i miejsce na S-Pen’a. Według wcześniejszych plotek, Samsung Galaxy Note 10 pomieści do 12 gigabajtów pamięci RAM i będzie działał na Exynos 9820 poza USA oraz Snapdragon 855 w USA.

Istnieją również doniesienia o większym Galaxy Note Pro z wyświetlaczem 6,75 cala i czterema obiektywami aparatu. Oba telefony powinny zostać zaprezentowane w sierpniu. Galaxy Note 10 na rynku amerykańskim ma kosztować od 1100 do 1200 dolarów.