Samsung Galaxy S11 otrzyma nowy sensor aparatu.

Prawdopodobnie nowy Samsung Galaxy S11 może pojawić się na początku przyszłego roku. Smartfon ten pojawi się w pięciu wersjach 4G i 5G Galaxy S11, Galaxy S11 Plus, oraz Galaxy S11e w 4G. Jedną z nowości w Galaxy S11, będzie „Bright Night”, który będzie wykorzystywać nowy sensor specjalnie stworzony do tego trybu. „Bright Night” ma bardzo pomagać przy fotografowaniu w słabym oświetleniu.

Co ciekawe, już Samsung oferuje już funkcję Bright Night dla Note 10 i aparatu Galaxy S10. Funkcja w tych smartfonach jest tylko oprogramowaniem, ale dzięki nowemu pomysłowi zmieni się to, to nie będzie funkcja aparatu, lecz sensor.

Nowy flagowiec Samsunga będzie mieć 5 obiektywów aparatu w tym 2 sensory i lampę błyskową. Samsung użyje czujnika 108 MP ISOCELL z 5-krotnym zoomem optycznym i 10-krotnym zoomem hybrydowym jako podstawowego obiektywu w Galaxy S11 Plus. Dodatkowo będzie wykorzystywać technikę binningu pikseli 4 w 1, aby robić zdjęcia w rozdzielczości 27 MP w trybie domyślnym.

Dodatkowo Samsung S11 Plus może otrzymać teleobiektyw 48 MP z 10-krotnym zoomem hybrydowym i 100-krotnym zoomem cyfrowym. Ten teleobiektyw jest określany przez Samsunga „Space Zoom”. Również Samsung do swojego nowego flagowca ma dodać ultra-szeroki obiektyw.

Podobnie jak w Samsung Galaxy S10, aparaty w Samsung Galaxy S11 będą głównym atutem tego smartfon’a. Podsumowując Galaxy S11 może zawierać czujnik 108 MP, obiektyw Bright Night, Space Zoom i ultra-szeroki obiektyw.