Samsung kończy produkcję pamięci B-Die.

Jest to bardzo smutna informacja dla overclockerów. Samsung opublikował przewodnik produktowy dotyczący pamięci RAM, z którego możemy się dowiedzieć, że firma zaprzestaje produkcji lubionych przez procesory AMD Ryzen kości B-Die. Najpierw znikną z rynku pecetowego, a później zostaną również zastąpione w segmencie korporacyjnym.

Śmierć tych pamięci była zapowiadana przez Samsunga już w ubiegłym roku, a teraz plany weszły w życie. Według przewodnika produktowego, układy te są już nie produkowane, albo w najbliższym czasie ich produkcja zostanie wstrzymana.  Dla przykładu, chipy K4A8G085WB oraz K4A8G165WB będą dostępne do końca drugiego kwartału tego roku, a produkcja modułów M378A1K43BB2 i M378A1K43BB2 została zakończona już w marcu.

Znalezione obrazy dla zapytania Samsung b-die

Kości te będziemy mogli spotkać w niektórych konstrukcjach serwerowych, oferujące korekcję ECC. Samsung będzie kładł coraz większy nacisk na sprzedaż chipów A-Die i M-Die. Te typy kości charakteryzują się większą pojemnością niż B-Die, dzięki czemu możliwe jest tworzenie modułów o pojemności 32 GB. M-Die mają być odpowiednio dopracowane i według tabeli przygotowanej przez Samsunga, można znaleźć je już na rynku. Problem jest jeden, że za dużo nie wiemy, podobnie jak o A-Die.

Mam nadzieję, że następcy B-Die będą tak samo się kręcić i lubić z ryzenami i nie będą aż tak drogie.

O Kacper Kempara 36 artykułów
Nazywam się Kacper Kempara. Informatyką interesuję się poważnie już prawie 10 lat, a motoryzacją 5 lat. Pomogę w każdej kwestii. Aktualnie jestem w 4 klasie technikum na profilu Technik-Informatyk.