Słuchawki Creative Outlier Air Sports – recenzja, test.

Słuchawki Creative Outlier Air Sports - test, recenzja.

Wstęp

Nadchodzą czasy, w których porty słuchawkowe w telefonach idą w zapomnienie. Ja jako użytkownik Huawei’a P20 wiem co to znaczy. Nie mam portu słuchawkowego w telefonie i mogę coś o tym powiedzieć. Przez długi okres czasu korzystałem z przejściówek USB-C Jack (kilkakrotnie zresztą wymienianych, bo się psuły). Można by wymieniać dużo wad tego rozwiązania. Np. nie można słuchać muzyki podczas ładowania telefonu czy ciągłe szukanie przejściówki. Teraz to nie ma najmniejszego znaczenia, kiedy wpadają w nasze ręce słuchawki Creative Outlier Air Sports. Od razu wszystkie nasze problemy się rozwiązują i znikają w zapomnienie. Wersja “Sport” względem wersji zwykłej charakteryzuję się tym, że dostajemy dodatkowe etui na rękę oraz gumki mniej izolujące dźwięk z otoczenia, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa (podczas uprawniania rożnego rodzaju sportów np. jazda na rowerze).

Specyfikacja

Słuchawki posiadają grafenowe membrany przetworników — najcieńszego i najtwardszego nanomateriału na świecie. Dzięki temu słuchawki pobierają małą ilość energii przez co mogą zapewnić nam dźwięk niezrównanej jakości przez długi czas pracy na baterii. Warto dodać, że słuchawek opartych o membranę grafenową jest bardzo niewiele na rynku i nie spotkamy się z nimi na co dzień.

Bluetooth 5.0 pozwala na szybszą transmisję pomiędzy urządzeniami względem starszych wersji Bluetooth przy mniejszym poborze energii, co znowu przekłada się na dłuższy czas pracy na baterii.

Kodek aptX oraz AAC pozwala nam uzyskać bogaty dźwięk o niezwykłej głębi, przesyłany strumieniowo bez zakłóceń i zapewniający wyjątkowe doznania dźwiękowe.

Słuchawki dzięki specjalnej powłoce o klasie wodoodporności IPX5 są zabezpieczone przed potem, przypadkowymi kroplami wody, a nawet deszczem.

Słuchawki Creative Outlier Air Sports

Szczegółowa specyfikacja na stronie producenta dostępna jest tutaj TUTAJ.

Cena

Słuchawki Creative Outlier Air Sports zakupiłem dokładnie 3 miesiące temu, w jednym z popularnych sklepów komputerowych. Udało mi się je dorwać za 289 zł na promocji. Słuchawki normalnie kosztują w granicach około 330 zł.

Test

Po odpakowaniu słuchawek w pudełku znajdziemy następujące elementy:

  • słuchawki
  • futerał ładujący (USB-C)
  • kabel USB-C
  • nakładki douszne XS, S, M,
  • dodatkowe etui na ręke
  • papierologie

Pierwsze co zrobiłem, to nałożyłem na słuchawki nakładki o rozmiarze M (największe). Każdy dopasowuje to względem siebie tak, aby słuchawki dobrze się trzymały i komfortowo nam się je nosiło. Wpływa to również na końcową jakość dźwięku, dlatego należy szczególnie zwrócić na to uwagę.

Kolejnym krokiem było oczywiście nałożenie słuchawek. Są bardzo wygodne, nie wypadają, prawie w ogóle ich nie czuć ze względu na małą wagę przez co komfort noszenia tych słuchawek jest na bardzo wysokim poziomie. W zimie przy uciskającej czapce może być ciężko nosić te słuchawki – trzeba się trochę pomęczyć, żeby leżały. Ja dlatego noszę mniej uciskającą i jest jak najbardziej wszystko dobrze.

Test cd.

Słuchawki Creative Outlier Air Sports łączą się z telefonem za pomocą modułu Bluetooth w bardzo prosty sposób. Wyciągamy je z dedykowanego etui i są gotowe do pracy – łączą się z telefonem automatycznie po wcześniejszym sparowaniu. Możemy ich używać razem albo osobno. Tzn. gdy chcemy używać obu słuchawek łączymy się z prawą i ona łączy się z lewą, albo łączymy się z lewą i ona łączy się z prawą. Mówiąc krótko takie rozwiązanie sprawia, że chęć używania tylko jednej słuchawki nie jest problemem, ponieważ słuchawki nie są od siebie zależne. Na jednej może grać muzyka, a druga może się ładować w etui (w przypadku lewej jak i prawej).

Podczas gdy pierwszy raz nałożyłem te słuchawki i puściłem ten pierwszy długo wyczekiwany utwór było zaskoczenie. Głośność w telefonie na 100%, a te słuchawki grają bardzo dobrze tylko cicho, pytanie dlaczego? Otóż nie pomyślałem, że trzeba przytrzymać przycisk na prawej słuchawce, aby zwiększyć głośność w słuchawkach (aby zmniejszyć należy przytrzymać przycisk na lewej) , po tym momencie od razu wszystko było jasne.

Słuchawki grają rewelacyjnie, nigdy nie miałem na sobie słuchawek tak dobrze grających za taką kwotę. Grają lepiej niż droższe bardziej promowane modele np. Air Pods. Głębokie tony niskie, dźwięk jest czysty i klarowny. Naprawdę nie mogę nic zarzucić tym słuchawkom.

Kompatybilność

Słuchawki Creative Outlier Air Sports jak najbardziej będą współpracować z każdym urządzeniem, które posiada moduł Bluetooth. Pewnie znajdą się starsze modele urządzeń, które nie obsługują, ale zostańmy przy obecnym rynku. Przechodząc do meritum chciałbym dodać ważną informację, a mianowicie ja testuję te słuchawki na telefonie Huawei P20. Telefon ten posiada Dolby Atmos, oraz antenę Wi-Fi oraz Bluetooth osobno, jak i wspiera aptX. Niektóre telefony mają antenę wspólną co może przekładać się na jakość dźwięku. Warto też pogrzebać w ustawieniach, aby dobrać sobie odpowiednie parametry. W moim przypadku wygląda to tak i na takich testowałem słuchawki:

Ładowanie

Słuchawki Creative Outlier Air Sports ładujemy w specjalnym futerale do tego przeznaczonym. Sam w sobie jest ładny, wygodny, wytrzymały i solidny – upadł mi kilka razy i nic się z nim nie stało. Ogromną zaletą jego jest to, że ma takie same wejście do ładowania jak mój telefon – USB typu C, co pozwala mi na używanie jednego kabelka do obu urządzeń. Etui pozwala na przedłużenie pracy słuchawek o około 20 godzin. Słuchawki oraz etui ładują się bardzo szybko.

Bateria

Jeśli chodzi o baterie to naprawdę ciężko jest mi powiedzieć ile faktycznie te słuchawki trzymają na baterii. Jednak mogę powiedzieć, że bardzo długo. Słucham muzyki dobrych kilka godzin dziennie. Nigdy nie zdarzyła mi się sytuacja, abym nie mógł słuchać muzyki z powodu rozładowania baterii. Zdarzyła mi się natomiast sytuacja z rozładowanym futerałem. Normalnie gdy jest naładowany wykrywa wkładane do niego słuchawki i je wyłącza przez co rozłączają się one z naszym urządzeniem. Kiedy jest on rozładowany ciągle się łączą z nim – dopiero po kilku chwilach przechodzą w stan uśpienia, kiedy się z nimi rozłączymy. Kiedy futerał jest rozładowany słuchawki same się nie uruchomią – trzeba raz kliknąć przycisk na jednej i drugiej z nich.

Rozmowy

Słuchawki Creative Outlier Air Sports podczas rozmów sprawują się wyśmienicie. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Wbudowane mikrofony ładnie zbierają głos, a odbiorca słyszy wszystko bardzo dobrze.

Podsumowanie

Podsumowując uważam, że Creative Outlier Air Sports są to obecnie najlepsze słuchawki bezprzewodowe na rynku w takiej kwocie cenowej – grają rewelacyjnie, nic dodać, nic ująć. Dynamika 109 db robi swoje. Za każdym razem, nawet trudno mi opisać jakie emocje towarzyszą mi podczas słuchania muzyki na tych słuchawkach. Gdyby to było możliwe, to każdemu, który czyta ten artykuł dałbym posłuchać, żeby zobaczył jaką mają w sobie moc te małe cuda. Artykuł jest pisany rzetelnie – tak jak jest tak też piszę. Mam nadzieję, że uda mi się również przetestować wersję Gold tych oto słuchawek.