Słuchawki Marshall Major III – recenzja.

Zdecydowałem się na zakup słuchawek  Marshall Major III ze względu na moje zadowolenie wersją poprzednią. Otóż tym razem było inaczej.

Co do ceny i wyglądu myślę, że tutaj nie ma co narzekać “przed zakupem”. Dlaczego przed zakupem? Kupujemy słuchawki znanej marki, które są ładne, w miarę tanie (około 250 zł) w porównaniu do innych konstrukcji i mamy założenie, że będą świetnie grały. Nasze wątpliwości co do słuchawek zaczną się dopiero wtedy, kiedy założymy je na głowę i z niecierpliwością puścimy ten pierwszy, długo wyczekiwany utwór w nowym gadżecie.

W pudełku znajdziemy:
– słuchawki
– kabel Jack Jack (przy czym każda końcówka jest inna)
– instrukcja etc. (papierologia)

I co? Nie ma co owijać w bawełnę…jedna, wielka maskara. Słuchawki grają same w sobie bardzo dobrze, jednak jest jeden bardzo duży minus, mianowicie grają tak cicho, że głośniej słychać muzykę ze słuchawek pasażera obok w komunikacji miejskiej niż z naszych słuchawek. Myślę, że co do tej kwestii więcej dodawać nie muszę. Sami musicie ocenić czy lubicie słuchać muzykę cicho czy głośno. Każdy na pewno wie, że z każdą minutą słuchania człowiek się uodparnia na hałas i chcę po prostu głośniej – niestety te słuchawki nie mogą. Czyżby jest to zamiar producenta? Nie spodziewałem się tego po nich, wiedząc, że Major II gra cudnie w porównaniu do wersji III.

Jeśli chodzi o noszenie tych słuchawek to dla mnie są raczej niewygodne. Po 5 minutach noszenia tych słuchawek muzyka zaczyna “boleć”. Słuchawki mocno ściskają uszy co powoduje dyskomfort i przy tym poczucie gorąca na głowie. W upalne dni słuchawki stają się bezużyteczne. Nakładki na głośniczki w słuchawkach są wymienne.

Kabel w słuchawkach się nie plącze – posiada wbudowany mikrofon co pozwala wykonywać połączenia telefonicznie.

Jeśli słuchasz muzyki sporadycznie, chcesz mieć ładne, tanie, cicho, ale w miarę dobrze grające słuchawki to jak najbardziej są dla Ciebie. Jeśli jednak słuchasz muzyki kilka godzin dziennie, nie lubisz cichej muzyki to z pewnością odradzam Tobie zakupu tych oto słuchawek z powodu dyskomfortu ich noszenia oraz cichego grania, a polecam zakup dousznych słuchawek Panasonic za 40 zł – z pewnością grają lepiej niż te wyżej przedstawiane…