TikTok zwalcza cyberprzemoc dzięki funkcji masowego usuwania komentarzy.

W ramach walki z cyberprzemocą, TikTok wprowadza nowy zestaw funkcji, które pozwolą użytkownikom na wygodniejsze usuwanie nękających ich kont.

Zamiast moderować każdy komentarz z osobna, TikTok uruchamia opcję pozwalającą na masowe usuwanie komentarzy, dając twórcom znacznie łatwiejszy dostęp do ograniczania obraźliwych materiałów na ich kanałach. Aby to uzupełnić, platforma będzie również umożliwiać blokowanie różnych kont w partiach, co czyni go bardziej wygodne, gdy zdecydujesz, kto może zobaczyć swoje treści. Aby uzyskać dostęp do tych funkcji, można albo dotknąć ikony ołówka w lewym górnym rogu aplikacji, aby otworzyć menu lub długo nacisnąć na konkretny komentarz, który następnie pozwoli Ci oznaczyć serię innych komentarzy i kont do usunięcia / zablokowania.

Według TikTok’a, funkcja ta zostanie najpierw uruchomiona w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Korei Południowej, Wietnamie, Tajlandii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale przyjdzie do innych krajów w ciągu najbliższych tygodni.