Twitter wprowadza nową funkcję In-App “Tip Jar”.

Twitter

Twitter właśnie wprowadził funkcję w aplikacji, która pozwala dostać pieniądze za swoje tweety. Firma wprowadziła “Tip Jar” – użytkownicy mogą teraz dać Ci napiwek bez konieczności opuszczania aplikacji.

Funkcja jest obecnie nadal w fazie testów, więc tylko “ograniczona grupa ludzi na całym świecie, którzy korzystają z Twittera w języku angielskim,” mają do niego dostęp – większość wybranych testerów są gwiazdy, dziennikarze, organizacje non-profit i innych wpływowych użytkowników. Według Twittera, funkcja pozwala użytkownikom połączyć swoje konta z kilkoma platformami płatniczymi, takimi jak PayPal, Bandcamp i Patreon i Venmo. Twitter potwierdził również, że nie będzie brał udziału w cięciu z napiwków użytkowników.

Ta nowa funkcja jest tylko jednym z kilku przykładów aktualizacji Twitter ma zaplanowane. Firma wspomniała, że wkrótce pozwoli ludziom sprzedawać bilety na Twittera audio-only chatrooms, Spaces. Ponadto, Twitter jest obecnie rozwija “Super Follows” funkcja, w której użytkownicy będą mogli dzielić się ekskluzywnymi treściami, choć szczegóły na ten temat pozostają skąpe.