Xbox Series X wydajniejszy od PlayStation 5

O konsolach wiemy coraz więcej. Pod koniec roku 2020 do sprzedaży wejdą konsole nowej generacji. Microsoft szczegółowo omówił swoje urządzenie, lecz Sony zrobi to za kilka dni. Urządzenia bardzo mocno budzą emocję, które są tematem na forach technologicznych.

Redakcja Digital Foundry po przeanalizowaniu wszystkich informacji na temat tych konsol twierdzi, że Xbox Series X ma być wydajniejszy od Playstation 5. Różnica w mocy obliczeniowej ma być duża i odczuwalna. Sprzęt Microsoftu szacuję się na około 12 teraflopów, a Sony bowiem na 9,2 teraflopa.

Playstation 5 ma być oparte o układ Oberon, oferującego 36 jednostek obliczeniowych Navi pracujących z częstotliwością 2 GHz (GDDR6 o przepustowości od 448 GB/s do 512 GB/s). Natomiast Xbox ma działać na układzie Arden z 56 jednostkami obliczeniowymi i pamięcią GDDR6 o przepustowości aż 560 GB/s. Redakcja mówi o cenach konsol. Za Playstation 5 zapłacimy 399 dolarów, a za Xbox 499 dolarów.

O Kacper Kempara 36 artykułów
Nazywam się Kacper Kempara. Informatyką interesuję się poważnie już prawie 10 lat, a motoryzacją 5 lat. Pomogę w każdej kwestii. Aktualnie jestem w 4 klasie technikum na profilu Technik-Informatyk.