Znak Hollywood zostanie wystawiony na aukcję jako NFT.

Kultowy znak Hollywood w Los Angeles zostanie wkrótce wystawiony na sprzedaż jako cyfrowy token.

Sugar23 – platforma kreatywna założona przez nagrodzonego Oscarem menedżera i producenta Michaela Sugara – we współpracy z Izbą Handlową wystawi na aukcję cyfrową sztukę NFT znanego na całym świecie znaku nawigacyjnego.

Jak donosi The Hollywood Reporter, nadchodzący projekt jest wciąż we wczesnej fazie rozwoju, a zespół jest w trakcie wybierania artysty lub filmowca, który stworzy nie-grywalny token.

“Kiedy myśleliśmy o tym, co mogłoby być najbardziej ikoniczną okazją, naturalnie pomyśleliśmy o najbardziej ikonicznym obrazie na świecie i jesteśmy zachwyceni mogąc ogłosić nasze partnerstwo z Hollywoodzką Izbą Handlową” – powiedział Sugar w oświadczeniu. “Postrzegamy to jako wyjątkową okazję do zrobienia czegoś dobrego dla miasta, przez miasto i z miastem Los Angeles”.

Wpływy ze sprzedaży będą bezpośrednio korzystać z inicjatyw humanitarnych Izby, które obejmują organizacje służące edukacji, różnorodności, integracji i populacji bezdomnych w ramach jej Hollywood Chamber Community Foundation, zgodnie z The Hollywood Reporter. Celem Sugar23 jest zorganizowanie wyprzedaży w lecie, ale konkretne daty nie zostały jeszcze ogłoszone.