Acer TravelMate B3 – wytrzymały notebook dla uczniów

Wyjątkowo wytrzymała konstrukcja z unikalną klawiaturą, długi czas pracy baterii i szybkie połączenie z siecią. Acer prezentuje TravelMate B3 – notebooka przeznaczonego dla uczniów i nauczycieli poszukujących edukacyjnego komputera pracującego pod kontrolą systemu Windows.    

Acer TravelMate B3 to komputer, który przetrwa nawet w najtrudniejszych warunkach. Jego odporna na uderzenia konstrukcja spełnia wymagające normy zgodne z wojskowym certyfikatem MIL-STD 810G. Oznacza to, że notebook wytrzyma nacisk nawet 60 kg, jest odporny na wilgoć i upadki. Dodatkowym zabezpieczeniem jest też specjalny amortyzator, chroniący obudowę przed skutkami uderzeń i innych trudów codziennego użytkowania. Szczególnie chroniona jest również klawiatura, której klawisze zostały mechanicznie osadzone w obudowie.

Bateria Acer TravelMate B3 zapewnia nawet 121 godzin pracy. Gdyby energii do działania miało jednak zabraknąć, z pomocą przyjdzie zainstalowany na przodzie obudowy wskaźnik, który podpowie uczniowi lub nauczycielowi, że laptop jest bliski rozładowania.

Acer TravelMate B3 podczas użytkowywania

Szybkość działania i wydajne podzespoły

Acer TravelMate B3 wyposażony będzie, w zależności od konfiguracji, w jeden z trzech procesorów Intel: Celeron dual-core N4020, Celeron quad-core N4120 lub Pentium Silver N5030. Użytkownicy będą też mogli wybrać spośród dwóch dostępnych w TravelMate B3 układów graficznych: Intel UHD Graphics 600 lub 605. Wyjątkowo szybkie połączenie z Internetem zapewnia natomiast technologia Intel Gigabit Wi-Fi 2×2 802.11ac 160 MHz, która gwarantuje nawet dwunastokrotnie większą prędkość bezprzewodową niż tradycyjne rozwiązania 802.11n.

Komputer pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10, dysponuje 4 lub 8 GB pamięci DDR4 i dyskiem o pojemności do 128 GB. Ekran komputera to 11,6-calowy panel TFT LCD o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Całość zamknięta została w kompaktowej obudowie, której ciężar wynosi zaledwie 1,4 kg.

Cena i dostępność

Acer TravelMate B3 dostępny będzie w Polsce na zamówienie w cenie od 1299 zł.

Parametry techniczne, ceny i dostępność produktów mogą różnić się w zależności od regionu. Więcej informacji na temat dostępności, parametrów i cen opisanych w niniejszym tekście produktów dla konkretnego rynku można uzyskać, kontaktując się z najbliższym biurem lub salonem sprzedaży produktów Acer przez stronę www.acer.com.