Nadchodzi wzrost cen pamięci komputerowej.

Nadchodzi wzrost pamięci komputerowej

Wzrost popytu na komputery PC. “Pecety” spowodowały podwyższenie się cen kart graficznych, PSU, HDD i SSD, ale najwyraźniej teraz DRAM również staje się jeszcze droższy. Według nowego raportu z Tajwanu, ceny pamięci w najbliższych miesiącach mają wzrosnąć dwucyfrowo.

Ceny pamięci kontraktowych mają wzrosnąć o 10% – 20%, donosi DigiTimes. Według raportu, ceny pamięci mogą wzrosnąć nawet o 25%, w zależności od zestawu. Biorąc pod uwagę, że popyt jest wysoki, a DRAM przechodzi na pamięci DDR5, wzrost nie jest zaskakujący.

Większość entuzjastów, którzy kupują zestawy pamięci premium, nie powinna być szczególnie zmartwiona – zestawy pamięci high-end już teraz mają wysoką cenę. Dlatego też, 10% wzrost cen układów scalonych DRAM nie jest zbyt ekstremalny. Jednakże, każdy grosz się liczy, jeśli chodzi o PC i laptopy klasy średniej, więc to właśnie tutaj wzrost cen kontraktowych o 10% – 25% nabiera znaczenia. W rzeczywistości, nawet 2% do 5% wzrost w zestawieniu materiałów może podnieść cenę laptopa o znaczną sumę.

Według raportu, ceny pamięci DRAM nie są jedyne, jeśli chodzi o podwyżki cen. Ceny pamięci NAND również wzrosły o 10% do tej pory, a biorąc pod uwagę obecny szał na hodowlę monet Chia, łatwo oczekiwać, że ten trend będzie kontynuowany.