Nitro 5 – najbardziej opłacalny laptop gamingowy od Acer – będzie dostępny w 16 i 17 calach i z serią GeForce RTX 4000!

acer predator

Acer zaprezentował dziś imponujące nowości z serii Nitro 5 — dwa nowe laptopy gamingowe wyposażone w najnowsze procesory Intel® Core™ 13. generacji i karty graficzne z serii NVIDIA® GeForce RTX™ 4000. Zaprojektowane z myślą o graczach szukających wydajnych rozwiązań w przystępnej cenie, nowe laptopy Acer Nitro dostępne będą w opcji 16-calowej i 17-calowej. Lżejsza konstrukcja i mniejsze gabaryty przełożyły się na wyższy współczynnik proporcji ekranu do obudowy, co z pewnością doceni każdy gracz i twórca. 

Dzięki solidnej budowie, świetnych parametrach i niesamowitych osiągach, seria Nitro sprawdzi się w każdej sytuacji — poradzi sobie zarówno z nowymi, wymagającymi technologicznie grami, jak i z zaawansowaną edycją materiału video.

To w znacznej mierze zasługa najnowszych kart graficznych z serii NVIDIA GeForce RTX 4000, których praca przekłada się na ogromny skok zarówno w zakresie wydajności sprzętu, jak i jakości grafiki, którą wspiera sztuczna inteligencja. Ray-tracing, DLSS 3 i mniejsze opóźnienia w grze dzięki zastosowaniu technologii Reflex to gwarancja nie tylko niesamowitych wrażeń wizualnych, ale i przewaga w rozgrywce, kiedy o wygranej decyduje każda milisekunda.

Nowe, większe ekrany!

Nowy laptop gamingowy Nitro 16 (AN16-51) oferuje użytkownikowi 5% większy ekran niż jego poprzednik — zmodernizowany 16-calowy wyświetlacz WUXGA lub WQXGA o częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 165 Hz. Obsługuje on technologię NVIDIA Advanced Optimus, dzięki której można przełączać się w łatwy i szybki sposób między zintegrowaną a niezintegrowaną kartą graficzną bez konieczności ponownego uruchamiania komputera. 

Znajdziemy tu też 4-strefową klawiaturę z podświetleniem RGB, a pokrycie 100% gamy kolorów sRGB i zwiększony do 84% współczynnikowi powierzchni ekranu do obudowy urządzenia zapewniają niesamowite wrażenia wizualne.

Natomiast korzystający z mocy procesora Intel Core HX 13. generacji, nowy laptop Nitro 17 to prawdziwa potęga zamknięta w kompaktowej obudowie — waży mniej niż 3 kg, a wymiary komputera to 400,20 x 293,25 x 27,9/28,9 mm, co jest naprawdę imponujące. Ten 17,3-calowy laptop oferuje szereg możliwości wyświetlania obrazu. Do wyboru mamy wyświetlacz FHD o częstotliwości odświeżania na poziomie 144 Hz lub 165 Hz albo wyświetlacz QHD (quad high-definition) o częstotliwości odświeżania na poziomie 165 Hz. 

Dostajemy tu również w pakiecie duży touchpad (125,0 mm x 81,6 mm), współczynnik powierzchni ekranu do obudowy na poziomie 81% oraz 4-strefową podświetlaną klawiaturę RGB, która z pewnością podkręci wrażenia wizualne podczas rozgrywki.

Bogate wnętrze

Nowe laptopy Acer Nitro z systemem Windows 11 oferują w wariancie maksymalnym 32 GB pamięci DDR5 o taktowaniu 4800 MHz oraz nawet 2 TB pamięci M.2 PCIe 4. generacji, co gwarantuje wystarczającą ilość przestrzeni dyskowej na gry, filmy i nagrania z sesji streamingowych. Obydwa modele oferują również miesiąc darmowego korzystania z Xbox Game Pass (w wersji PC), co oznacza dostęp do setek świetnych tytułów.

W laptopach Nitro zastosowano system chłodzenia składający się z podwójnych wentylatorów z czterema wylotami rozmieszczonymi w przemyślany sposób — tj. na bokach i z tyłu. Częścią tego układu jest też górny wlot powietrza, a skuteczność chłodzenia dodatkowo podnosi pasta termiczna na bazie ciekłego metalu, co na pewno okaże się przydatne w czasie intensywnej rozgrywki.

W obydwu modelach dostajemy też technologię Killer DoubleShot Pro i Killer Wi-Fi 6 1650i, która zapewnia przepustowość sieci na wysokim poziomie. Aby przenieść rozgrywkę i streaming na jeszcze wyższy poziom, laptopy wyposażono w kamerę HD, dwa mikrofony i dwa głośniki z technologią DTS:X® Ultra, co gwarantuje efekt immersji także na poziomie doznań dźwiękowych.

Cena i dostępność

Acer Nitro 16 (AN16-51) w regionie EMEA trafi do sprzedaży w maju w cenie od 1499 euro. 

Acer Nitro 17 (AN17-51) w regionie EMEA trafi do sprzedaży w maju w cenie od 1599 euro.

Parametry techniczne, ceny i dostępność produktów mogą różnić się w zależności od regionu.