Porsche Design i Acer – nowa współpraca

Porsche Design i Acer zawarły nowe partnerstwo, które łączy innowacje technologiczne, zakorzenioną wiedzę na temat komputerów wraz z filozofią funkcjonalnego projektowania oraz inżynierii Porsche Design. Obie strony w ramach współpracy dążą do dostarczania wyjątkowych i najnowocześniejszych produktów.

Pierwszym dziełem powstałym we współpracy Acer z Porsche Design jest wysokiej klasy notebook, który łączy zaawansowane technologie z purystycznymi i minimalistycznymi elementami projektu. Porsche Design Acer Book RS jest wyposażony w całkowicie metalową obudowę, w której znajduje się najnowszy procesor Intel Core i7 11. generacji oraz dedykowaną kartę graficzną NVIDIA GeForce MX350. Produkt ten waży zaledwie 1,2 kg. Zwieńczeniem obudowy jest osłona z włókna węglowego, charakteryzująca się lekkością i zarazem wysoką wytrzymałością. Porsche Design Acer Book RS został opracowany we współpracy z firmą Intel i zawiera modele zweryfikowane przez platformę Intel Evo, aby spełnić kluczowe założenia w zakresie pracy na baterii, responsywności systemu i szybkiego ładowania – co czyni go wyjątkowym laptopem do wykonywania zadań.

Porsche Design

Acer z ponad 40-letnim doświadczeniem w branży udowadnia, że pasuje do naszej działalności dostarczając wyjątkowe produkty naszym partnerom. Cieszymy się, że możemy zapoczątkować współpracę projektem w postaci Porsche Design Acer Book RS, który w pełni ucieleśnia DNA naszej marki i wyznacza nowe standardy w zakresie osiągów i wzornictwa – mówi Jan Becker, dyrektor generalny Porsche Design Group.

Jerry Kao, Co-COO firmy Acer, dodał -Owocem ekscytującego partnerstwa pomiędzy Acer i Porsche Design, jest Porsche Design Acer Book RS. To idealne połączenie stylu i wydajności dla mobilnych profesjonalistów. Łączy w sobie doświadczenie technologiczne firmy Acer i umiejętności projektowe Porsche Design. Efektem współpracy jest wyrafinowany produkt, który ma nie tylko ponadczasową estetykę, ale także wyjątkową wydajność.

Platformy Intel Evo, dzięki wsparciu inżynierii potwierdzają, że są najlepszymi laptopami na rynku. Podnoszą w ten sposób poprzeczkę w zakresie tego, czego ludzie powinni oczekiwać od swoich laptopów – powiedział Chris Walker, wiceprezes i dyrektor generalny ds. platform mobilnych, Intel.Zweryfikowane przez Intel Evo projekty, takie jak nowy Porsche Design Acer RS, wyposażone w procesory Intel Core 11. generacji z grafiką Intel Iris Xe, są zoptymalizowane pod kątem wydajności, responsywności systemu i pracy na zasilaniu akumulatorowym.

Porsche Design Acer

Niepowtarzalny, kultowy design

Zgodnie z filozofią projektowania dotyczącą optymalizacji funkcji, laptop Porsche Design Acer Book RS jest wyrazem wyrafinowanej konstrukcji, w której każda funkcja służy swojemu celowi. Wycinana diamentem osłona z włókna węglowego 3k, wykonana na maszynach CNC, wyróżnia się na tle srebrnej obudowy urządzenia. Elementy te świetnie ze sobą współgrają nadając urządzeniu zarówno odważny charakter, jak i niesamowitą mobilność użytkowania. Notebook waży zaledwie 1,2 kg i ma grubość 15,99 mm. Dwie pokrywy są połączone interesującym zawiasem, który nieznacznie podnosi klawiaturę po otwarciu notebooka, poprawiając w ten sposób jego chłodzenie i zapewniając lepszą ergonomię pracy podczas pisania. Podświetlane klawisze sprawiają, że z urządzenia wygodnie korzysta się nawet w nocy. Z kolei szklana płytka dotykowa pozwala na precyzyjną obsługę wielu gestów, zapewniając bardziej intuicyjną wielozadaniowość.

Potężna, wciągająca wydajność

W swoim wnętrzu Porsche Design Acer Book RS jest wyposażony w najnowsze procesory Intel Core i7 11. generacji z grafiką Intel Iris Xe i opcjonalnym dedykowanym GPU NVIDIA GeForce MX350. Taka kombinacja wzbogacona o 16 GB pamięci RAM pozwoli na płynną pracę, niezależnie od zadania. Ponadto, laptop został wyposażony w 14-calowy ekran dotykowy FHD IPS z antybakteryjnym szkłem Corning Gorilla, pokrywający 100% gamy kolorów sRGB. Posiada ultra wąskie ramki, zapewniające 90% stosunek ekranu do obudowy. Układ chłodzenia laptopa składa się z pary ciepłowodów, dzięki czemu dba o niskie temperatury podzespołów i obudowy urządzenia. Z kolei bateria wystarcza do 17 godzin odtwarzania wideo, a także zapewnia 4 godziny pracy przy 30-minutowym szybkim ładowaniu. Dwuzakresowa karta sieciowa Intel w standardzie Wi-Fi 6, pełen zestaw portów (USB-C, Thunderbolt 4 i USB3.2 Gen 2) wraz z czytnikiem linii papilarnych wspierającym Windows Hello i rozwiązaniom Modern Standby & Wake on Voice jeszcze bardziej ulepsza wrażenia użytkownika.

Porsche Design Acer

Akcesoria zaprojektowane na zamówienie

Wielofunkcyjny Porsche Design Acer Travelpack RS (podkładka pod mysz, mysz, pokrowiec i etui na notebook) jest idealnym towarzyszem Porsche Design Acer Book RS. Etui podróżne jest wykonane ze skóry ECCO PALERMO XA Leather, trwałego materiału, który jest przyjemny w dotyku i lśni subtelnym połyskiem. Magnetyczne zatrzaski łączą saszetkę z wodoodpornym pokrowcem na notebooka wykonanym z materiału 1680D, który doskonale chroni notebook przed zadrapaniami i zużyciem. W duchu innowacyjności zdejmowana pokrywa etui na notebooka została zaprojektowana tak, aby pełnić funkcję podkładki pod mysz.

Uzupełnieniem tego pakietu podróżnego jest Bluetooth i bezprzewodowa mysz Porsche Design Acer Mouse RS. Włókno węglowe wzmacnia lewy przycisk myszy, a także stanowi dolną pokrywę myszy. Mocny materiał zapewnia długą żywotność myszy, a także zawiera przełącznik DPI, który umożliwia użytkownikom szybkie przełączanie między trzema wstępnie ustawionymi poziomami czułości.

Cena i dostępność

Pakiet premium Porsche Design Acer Book RS (notebook i7, plecak podróżny, mysz) będzie dostępny w Polsce w cenie od 10 799 PLN.Porsche Design Acer Book RS będzie dostępny w Polsce w cenie od 8099 PLN.Mysz Porsche Design Acer Mouse RS będzie dostępna w Polsce w cenie od 449 PLN.Porsche Design Acer Travelpack RS (podkładka pod mysz, mysz, pokrowiec i kieszeń na notebook) będzie dostępny w Polsce w cenie od 1349 PLN.

O Porsche Design:

W 1963 roku profesor Ferdinand Alexander Porsche stworzył jeden z najbardziej kultowych obiektów projektowych we współczesnej historii: Porsche 911. Zgodnie ze swoją wizją stworzył ekskluzywną markę stylu życia Porsche Design 1972. Jego filozofię i język projektowania nadal można dostrzec we wszystkich produktach Porsche Design. Każdy produkt jest synonimem niezwykłej precyzji i perfekcji, oferuje wysoki poziom innowacji technologicznych i płynnie łączy inteligentną funkcjonalność i purystyczny design. Stworzone przez Studio F. A. Porsche w Austrii, nasze produkty są sprzedawane na całym świecie w ponad 130 sklepach Porsche Design, luksusowych domach towarowych, ekskluzywnych specjalistycznych sklepach detalicznych i oficjalnym sklepie internetowym (www.porsche-design.com).

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.porsche-design.com Aby uzyskać regularne aktualizacje Porsche Design śledź:

O firmie Acer:

Założona w 1976 roku firma Acer jest firmą zajmującą się sprzętem, oprogramowaniem i usługami, badaniami, projektowaniem, sprzedażą marketingową i wsparciem innowacyjnych produktów, które poprawiają jakość życia ludzi. Oferta produktów Acer obejmuje komputery osobiste, wyświetlacze, projektory, serwery, tablety, smartfony i akcesoria do ich przenoszenia. Opracowuje również rozwiązania chmurowe, aby połączyć Internet rzeczy. Firma Acer obchodziła 40. rocznicę powstania w 2016 roku i jest jedną z 5 największych na świecie firm zajmujących się komputerami. Zatrudnia 7 000 osób na całym świecie i jest obecna w ponad 160 krajach. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.acer.com.