Predator Helios, Predator Triton i Nitro otrzymają najnowsze procesory Intela i karty graficzne od NVIDIA

Acer ogłosił wprowadzenie istotnych modyfikacji w czterech popularnych modelach notebooków gamingowych: Predator Helios 700, Predator Helios 300, Predator Triton 300 i Nitro 7. Nowe wersje tych modeli otrzymają szereg usprawnień, takich jak m.in. ulepszony układ chłodzenia, zapewniający najwyższą wydajność pod obciążeniem, bądź 240 Hz panele IPS.Wewnątrz najnowszych modeli notebooków Predator Helios 700Predator Helios 300Predator Triton 300 i Nitro 7 znajdziemy procesory Intel Core z serii H 10. generacji połączone z nowymi kartami graficznymi NVIDIA RTX 2080 SUPER lub RTX 2070 SUPER. To gwarantuje wysoką częstotliwość odświeżania obrazu, nawet w przypadku najbardziej wymagających sprzętowo gier z segmentu AAA. Aby zapewnić maksymalną wydajność i optymalną temperaturę pracy sprzętu, odświeżone konstrukcje zostały wyposażone  w nowe, ulepszone układy chłodzenia.

Predator Helios 700 – godny zastępca stacjonarki

Wyposażony w wysuwaną klawiaturę HyperDrift notebook Predator Helios 700 został zmodernizowany o nowe procesory Intel 10. generacji. Ponownie na pokładzie znalazły się standardowy Core i7-10875H lub odblokowany Core i9-10980HK, połączony z kartą graficzną NVIDIA RTX 2070 SUPER lub RTX 2080 SUPER.

Zmianie uległ też układ chłodzenia. W najnowszej wersji wyposażonej w procesory Core i9, zastosowano materiał o nazwie PowerGem, który charakteryzuje się 3,83 razy lepszą przewodnością cieplną w porównaniu do miedzi. To w połączeniu z trzema ciepłowodami, technologią Acer CoolBoost, komorą parową oraz parą wentylatorów AeroBlade  3D 4. generacji zapewnia ulepszoną względem poprzednika efektywność odprowadzania ciepła.

Pozostałe zmiany to zastosowanie pamięci o wyższej częstotliwości, tj. 2933 MHz (max. 64 GB) oraz dodatkowy port Thunderbolt 3 (łącznie dwa takie porty). Łączność zapewnia połączenie karty sieciowej Killer LAN E3100G z kartą w standardzie Wi-Fi 6 – Killer AX1650. To pozwala na korzystanie z przydatnej technologii Killer DoubleShot™ Pro, która znacznie poprawia komfort użytkowania. Nie brakuje też szybkich dysków SSD PCIe NVMe działających w trybie RAID 0 lub szybkiego ekranu FHD IPS 144 Hz, który wykorzystuje technologię NVIDIA G-Sync.

Klawiatura oferuje indywidualne podświetlenie klawiszy w ramach gamy RGB oraz funkcję anti-ghosting, czyli mechanizmem zapobiegający blokowaniu się klawiatury przy wciśnięciu wielu przycisków jednocześnie. Znajdziemy tutaj cztery klawisze (WSAD) dające możliwość zastosowania nasadek MagTek. Te zostały zaprojektowane specjalnie pod kątem gier wyścigowych, gdzie lepiej sprawdzają się analogowe przełączniki, w których szybkość ruchu jest zależna od poziomu ich wciśnięcia. Wystarczy zamienić klasyczne klawisze na te dedykowane do gier wyścigowych lub MagForce. Ponadto, gracz może użyć aplikacji Predator Sense lub wcisnąć klawisz skrótu P3, aby ustawić podświetlenie i punkt aktywacji wedle własnych preferencji.

Predator Helios 300 – moc i bogactwo funkcji

Popularny model Predator Helios 300 zrewolucjonizował segment notebooków gamingowych jako urządzenie o bardzo dobrych osiągach. Jego nowa odsłona wyposażona została w procesor Intel Core 10. generacji serii H i kartę graficzną GeForce RTX 2070 Max-Q z opcją overclockingu. Posiada 15,6-calowy wyświetlacz FHD IPS o częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 240 Hz i czasie reakcji na poziomie zaledwie 3 ms w trybie overdrive. Helios 300 udowadnia tym samym kolejny raz, że jego miejsce na podium wśród maksymalnie wydajnych i przystępnych cenowo notebooków gamingowych jest w pełni zasłużone. Pod maską notebooka można znaleźć także do 32 GB pamięci DDR4 2933 MHz, dwa dyski SSD PCIe NVMe działające w RAID 0 o maksymalnej pojemności 2 TB, co stanowi zasoby w pełni wystarczające, by sprostać wymaganiom gier z segmentu AAA.

Wrażenia wizualne idą w parze z wrażeniami dźwiękowymi. Zastosowanie technologii DTS:X Ultra Audio gwarantuje bardzo dobrą jakość dźwięku, który dodatkowo zdaje się otaczać użytkownika z każdej strony (dźwięk przestrzenny 360°). Odgłosy słyszalne w podpiętych słuchawkach stają się jeszcze bardziej realistyczne. Do tego notebook oferuje różne tryby odtwarzania dźwięku, skonfigurowane odpowiednio do różnych rodzajów gier (strategie/RPG/FPS).

Oryginalny system chłodzenia Acer gwarantuje zachowanie maksymalnie wysokiej wydajności urządzenia przy optymalnej temperaturze pracy podzespołów. W notebooku zastosowano układ podwójnych wentylatorów, z których jeden to AeroBlade 3D czwartej generacji. Wyposażono go także w technologię Acer CoolBoost, która dodatkowo umożliwia użytkownikowi przeprowadzenie ręcznej konfiguracji parametrów wentylatorów. Wybór dotyczący kultury pracy lub efektywności działania układu chłodzenia pozostaje w rękach użytkownika.

Predator Triton 300 – lekki, smukły na zewnątrz, ultrawydajny wewnątrz

Predator Triton 300 to niepozornie smukły notebook o imponujących osiągach, który również przeszedł modernizację. Jej efektem jest obecność procesora Intel Core 10. generacji serii H i nowych kart graficznych NVIDIA GeForce do modelu RTX 2070 Max-Q włącznie. Zmianie uległ ekran – tym razem dostępny będzie 15,6-calowy panel IPS o odświeżaniu 240 Hz i czasie reakcji wynoszącym 3ms w trybie overdrive. Panel ten charakteryzuje się jasnością na poziomie 300 nitów i 100% pokryciem palety barw sRGB, co czyni go świetnym rozwiązaniem zarówno dla graczy, jak i dla profesjonalistów tworzących treści wizualne. W laptopie znajdziemy też miejsce dla 3 dysków SSD w formacie M.2 (jeden typu PCIe + dwa SATA). Dają one mnóstwo miejsca na dane, co doceni każdy użytkownik.

W najnowszym modelu udoskonalono układu chłodzenia, który w porównaniu do poprzedniego został wzbogacony o trzy ciepłowody. Składają się na niego: system podwójnych wentylatorów (jeden to metalowy AeroBlade 3D czwartej generacji) i technologia CoolBoost, pozwalająca ręcznie dostosować kulturę pracy systemu do naszych preferencji. Cała moc drzemie w smukłej i lekkiej metalowej obudowie, która mierzy zaledwie 19,9 mm w pionie i waży 2,1 kg. To wszystko czyni tego notebooka idealnym towarzyszem podróży każdego gracza.

Nitro 7 – mobilny gaming w metalowej oprawie

Zmodernizowana wersja Nitro 7 to kolejna propozycja dla graczy, którzy stawiają na mobilność. Smukła metalowa obudowa mierzy jedyne 19,9 mm w pionie i waży 2,5 kg. To jednak wystarczy, by we wnętrzu laptopa znalazło się miejsce na procesor Intel Core 10. generacji serii H, do 32 GB pamięci DDR4 2933 MHz oraz kartę graficzną GeForce w wariancie do RTX 2060 włącznie. Z kolei miejsce na dane zapewnia para dysków SSD w formacie M.2, działających w trybie RAID 0. Nie można też zapomnieć o karcie sieciowej LAN Killer Ethernet E2600 oraz karcie Wi-Fi Intel w standardzie Wi-Fi 6.

Układ chłodzenia laptopa Nitro 7 składa się z pary wentylatorów wspieranych przez technologię Acer CoolBoost. Ustawienia można zmieniać w aplikacji NitroSense, gdzie prędkość obrotów wentylatorów można zwiększyć o 10% – dzięki temu efektywność chłodzenia procesora i karty graficznej wzrasta o 9% w porównaniu do trybu domyślnego. Wrażenie robi też 15,6-calowy ekran FHD IPS o częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 144 Hz i o czasie reakcji 3 ms (overdrive), co przekłada się na realizm i ostrość grafiki oraz na wyjątkowo płynną rozgrywkę.

Ceny i dostępność w Polsce

Predator Helios 700 w nowej konfiguracji będzie dostępny w Polsce na przełomie września i października w cenie 11899 zł.

Predator Helios 300 w nowej konfiguracji będzie dostępny w Polsce we wrześniu w cenie 7000 zł.

Predator Triton 300 w nowej konfiguracji będzie dostępny w Polsce na przełomie września i października w cenie 749 zł.

Informacje o cenie i dostępności laptopa Nitro 7 w Polsce będą dostępne wkrótce.