Red Dot Awards m.in. dla zielonego laptopa Acer Aspire Vero

Aż pięć produktów marki Acer zostało docenionych najważniejszą światową nagrodą designu Red Dot Award na rok 2022. Wśród wyróżnionych urządzeń znalazł się m.in. innowacyjny i ekologiczny laptop Acer Aspire Vero, komputer stacjonarny Predator Orion 7000, czy laptop ConceptD 7 z technologią SpatialLabs, która zapewnia projektantom i programistom stereoskopowe obrazy 3D bez okularów.

Red Dot Award ma już 67 lat. Wywodzi się z Essen w Niemczech, gdzie od 1955 roku twórcy, profesorowie, praktycy i teoretycy wzornictwa spotykali się, aby oceniać najbardziej innowacyjne produkty na świecie pod kątem designu. Tegoroczne jury Red Dot Award składało się z 48 ekspertów z 23 krajów. To, co ich łączy, to doświadczenie projektowe, które zgromadzili w trakcie swojej kariery profesorów, konsultantów, projektantów przemysłowych czy dziennikarzy.

Wywodzący się z różnych dziedzin, członkowie jury indywidualnie testują i oceniają każdy produkt pod kątem wyróżniającego się designu. Kryteria, które odgrywają tutaj największą rolę to poziom innowacyjności, funkcjonalność i długowieczność. Aż 5 produktów Acer w 2022 roku przeszło wymagające testy pod kątem wszystkich trzech kryteriów sukcesu zdobywając plakietkę Red Dot Award:

  • laptop Acer Aspire Vero za swoją prostotę i nową filozofię długofalowego użytkowania
  • komputer stacjonarny Predator Orion 7000 za szeroką funkcjonalność i możliwości rozbudowy
  • monitor do gier OLED Predator CG48 za innowacyjną funkcjonalność oraz systemy zabezpieczania wzroku
  • zakrzywiony monitor do gier Acer Nitro XR383CUR P dla graczy za szeroką funkcjonalność oraz długowieczność
  • monitor dokujący klasy komercyjnej Acer CB273U za prostotę, ergonomię w połączeniu z zaawansowanymi technologiami i szeroką funkcjonalnością.

Dodatkowo wyróżnione zostały również cienkie, lekkie i wydajne laptopy Swift X

Zielony laptop Acer Aspire Vero

Acer Aspire Vero jest pierwszym krokiem w kierunku pionierskiego, w pełni zielonego komputera PC. Te ekologiczne ideały są widoczne w całym laptopie: jego obudowa jest wykonana w 30% z tworzywa sztucznego poddanego recyklingowi, jest dostarczany w wielokrotnie nagradzanym opakowaniu w 100% nadającym się do ponownego przetworzenia, a oprogramowanie VeroSense™ zapewnia użytkownikom kontrolę nad wydatkami na energię, umożliwiając im wybór trybu użytkowania, które optymalizują wydajność energetyczną i żywotność baterii. Dodatkowo laptop jest łatwy w naprawie i modernizacji.

Ustanawiając równowagę między atrakcyjnym i zrównoważonym wzorem projektowania, Aspire Vero osiąga swój kultowy wygląd, kontrastując naturalny szary kolor obudowy z rozpryskami żółtych kropek pigmentowych dla akcentu — wszystko to bez lakierowania. Teksturowana powierzchnia ułatwia trzymanie zielonego komputera i pomaga wyróżnić się w tłumie, a grawerowane laserowo wykończenie nadaje mu wyrazisty i elegancki wygląd, zastępując większość etykiet samoprzylepnych.

Predator Orion 7000 komputer stacjonarny do gier

Wydajne komputery stacjonarne do gier z serii Predator Orion 7000 (PO7-640) zapewniają użytkownikom wszystko, co niezbędne do grania w gry najnowszej generacji — i kolejne. Oszałamiająca obudowa, zgodna z normami EMI, zawiera przezroczyste panele boczne z hartowanego szkła, na których znajdują się trzy wentylatory Predator FrostBlade™ 2.0. Te z kolei możnamożna podświetlić olśniewającą gamą kolorów ARGB.  Nowe komputery od Predator będą wyposażone w najnowsze procesory z możliwością podkręcania Intel® Core™ 12. generacji, maksymalnie procesory graficzne z serii NVIDIA GeForce RTX™ 3090 oraz do 64 GB pamięci RAM DDR5-4000 .

Cienkie i lekkie laptopy Acer Swift X

14 i 16-calowe laptopy Acer Swift X łączą wydajność, moc i elegancję w cienkiej, lekkiej i wytrzymałej obudowie z wyświetlaczem 16:10, który może pochwalić się współczynnikiem wielkości ekranu do 92,22% i jasnością do 400 nitów jasność. Oba zawierają procesor Intel Core 12. generacji z maksymalnie 12 rdzeniami (4 rdzenie P i 8 rdzeni E) oraz oddzielną grafikę. Wentylator, klawiatura z wlotem powietrza i podwójne rurki cieplne rozpraszają ciepło generowane przez ten sprzęt, pomagając urządzeniu utrzymać najwyższą wydajność oczekiwaną przez twórców pracujących nad projektowaniem multimediów.

ConceptD 7 SpatialLabs Edition Laptop dla twórców

ConceptD 7 SpatialLabs Edition to potężny laptop dla twórców 3D, który łączy w sobie procesor Intel® Core™ i7 11. generacji i procesor graficzny NVIDIA® GeForce RTX™ 3080 do laptopów z pakietem SpatialLabs obejmującym technologie optyczne, wyświetlania, sensoryczne i wizualizacyjne. Ta kombinacja pozwala dosłownie przenieść projekty 2D do trzeciego wymiaru, dając twórcom więcej informacji wizualnych co ostatecznie pomaga
w podejmowaniu lepszych decyzji projektowych.

Zakrzywiony monitor do gier Acer Nitro XR383CUR P

Acer Nitro XR383CUR P to zakrzywiony monitor do gier z niezwykłą grafiką i ergonomiczną konstrukcją, zapewniający responsywną wydajność i oszałamiającą jakość obrazu. Futurystyczna konstrukcja ma trójkątne szczeliny wentylacyjne z tyłu monitora, wsparte na eleganckiej trójzębnej podstawie. Duży zakrzywiony wyświetlacz UltraWide QHD+ Agile-Splendor IPS 2300R obsługuje technologię Black Boost, posiada certyfikat VESA DisplayHDR 600 i pokrywa 95% gamy kolorów DCI-P3, zapewniając krystalicznie czyste szczegóły zarówno w jasnych, jak i ciemnych scenach.

Monitor do gier Predator CG48 OLED

Monitor do gier Predator CG48 jest wystarczająco duży, aby zastąpić telewizor, i oferuje graczom 48 cali w jakości 4K, nawet przy częstotliwości odświeżania 138 Hz (podkręcone). HDMI 2.1 i DisplayPort 1.4 oznaczają, że gracze mogą cieszyć się grą na wyższym poziomie, nawet na konsolach, a cztery porty USB 3.2 i port USB Type-C oferują więcej niż wystarczającą ilość miejsca, aby pomieścić dowolne dodatkowe urządzenia peryferyjne.

Komercyjny wyświetlacz dokujący Acer CB273U

Acer CB273U to 27-calowy monitor IPS WQHD (2560×1440), który wyświetla żywe, 8-bitowe kolory, dzięki czemu doskonale nadaje się do edycji zdjęć i projektowania. Obsługa HDR10 pozwala uzyskać głębszą czerń i bardziej jaskrawą biel, prezentując kolory z dokładnością kolorów Delta E<1. Monitory Acer z serii CB3 obsługują kąty widzenia 178 stopni i są wyposażone w stację dokującą, dzięki czemu użytkownicy mogą stworzyć idealną, pozbawioną bałaganu przestrzeń roboczą, którą trzeba skonfigurować tylko raz. Stacja dokująca zawiera port USB typu C o mocy 90 W, który obsługuje zasilanie notebooków, port RJ45 Gigabit Ethernet oraz wbudowany przełącznik KVM, który umożliwia przełączanie między komputerami stacjonarnymi i laptopami bez konieczności zmiany monitorów, klawiatur lub myszy.