Założyciel Ethereum przekazuje $1,5 miliarda USD na indyjski fundusz pomocy COVID-19.

Vitalik Buterin

W nadziei na walkę z tragiczną sytuacją związaną z koronawirusem w Indiach, twórca Ethereum, Vitalik Buterin, przekazał kryptowalutę o wartości około $1,5 mld USD na fundusz pomocy COVID-19 w tym kraju.

Transakcja obejmowała transfer 500 ETH i ponad 50 trylionów tokenów Shiba Inu, z których te ostatnie w momencie darowizny wynosiły około $1,14 miliarda USD. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni, Shiba Inu jest nową kryptowalutą opartą na memach, która sama siebie ogłasza “Dogecoin Killer”, pochodzącą z Chin i zyskującą ogromną trakcję ostatnio, widząc jej wartość gwałtownie wzrosła o 37,929 procent w ciągu zaledwie ostatniego miesiąca.

Po transferze, twórca indyjskiego funduszu pomocowego i współzałożyciel organizacji kryptowalutowej Polygon Sandeep Nailwal zatweetował, że będą “działać odpowiedzialnie” i nie zrobią nic, co mogłoby zranić “jakąkolwiek społeczność, zwłaszcza społeczność detaliczną zaangażowaną w $SHIB”. Pomimo tego, wartość Shiba Inu spadła o ponad 38 procent w ciągu 24 godzin po darowiźnie Buterina.

Ogromnie dotknięte drugim wybuchem epidemii koronawirusa, Indie zgłaszają obecnie ponad 350 000 infekcji i 3 500 ofiar śmiertelnych dziennie w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Ogromna ilość infekcji spowodowała, że system opieki zdrowotnej w tym kraju załamał się pod ich ciężarem, pozostawiając wiele osób bez tlenu medycznego, łóżek szpitalnych i innych niezbędnych rzeczy do walki z wirusem.