Acer: Nowa seria lekkich i wydajnych notebooków TravelMate P6.

TAJPEJ, TAJWAN (27 maja 2021 r.) Acer zapowiedział wprowadzenie do swojej oferty nowych modeli z serii TravelMate P6. Komputery przeznaczone są dla użytkowników biznesowych i zaprojektowane zostały z myślą o maksymalnej wydajności podczas pracy w podróży. Wytrzymałe notebooki TravelMate P6 pracują pod kontrolą systemu Windows 10 Pro i wyposażone zostały w baterie zapewniające pracę nawet przez 20 godzin. Wśród najnowszych modeli znalazły się laptopy w wersji Spin z obracanymi o 360 stopni ekranami dotykowymi Corning Gorilla Glass i rysikami Acer Active Stylus. Tradycyjne konstrukcje wzbogacono natomiast o zawiasy pozwalające na otwarcie komputera do 180 stopni i ustawienie ekranu w jednej linii z klawiaturą.

„Nowy Acer TravelMate Spin P6 obsługuje tryby wspomagające sporządzanie notatek i rysunków, przedstawianie prezentacji, podpisywanie umów i udostępnianie klipów wizualnych” – powiedział James Lin, General Manager odpowiedzialny za notebooki w pionie produktów informatycznych Acer Inc. Użytkownicy laptopów docenią również możliwość długiej pracy bez konieczności ładowania oraz trwałą, lecz lekką i cienką obudowę, idealną do podróży służbowych” – dodał Lin.

TMP6.jpg

Najwyższy komfort pracy

Otoczony przez wąskie ramki, 14-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920×1200 (FHD+) i proporcjach 16:10 zapewnia dodatkową powierzchnię roboczą, zmniejszającą potrzebę przewijania stron internetowych, arkuszy kalkulacyjnych i innych dokumentów. Matryca IPS z pokryciem 100% gamy sRGB zapewnia wierne odwzorowanie kolorów przy kątach widzenia do 170 stopni. Za pomocą wbudowanego filtru prywatności Acer PrivacyPanel kąty można też ograniczyć do 90 stopni.

Pełnowymiarowa klawiatura z podświetleniem zapewnia komfort pracy w miejscach słabiej oświetlonych, np. w kabinie samolotu czy w pociągu. Precyzyjną kontrolę za pomocą gestów umożliwia czuły i odporny na zadrapania touchpad z powłoką Corning Gorilla Glass.

Wszystkie nowe modele wyposażone są w parę głośników zapewniającą krystaliczną czystość dźwięku podczas połączeń konferencyjnych, natomiast zestaw czterech mikrofonów rejestruje dźwięk z odległości 2 m, umożliwiając szybkie i precyzyjne sterowanie głosowe. Inteligentny wzmacniacz odpowiada z kolei za zachowanie głębokich basów nawet podczas odtwarzania dźwięku z największą głośnością.

1-11.png

Smukły, lekki, trwały

Mając jedynie 16,8 mm grubości, notebooki TravelMate Spin P6 (TMP614-52) i TravelMate P6 (TMP614RN-52) są mobilne i bardzo lekkie, ważąc odpowiednio ok. 1 kg i 1,1 kg. Ich obudowy wykonano ze stopu magnezu i aluminium, który jest wytrzymalszy i lżejszy od standardowych konstrukcji aluminiowych o tej samej grubości. Długi czas pracy baterii umożliwia pracę przez cały dzień, a funkcja szybkiego ładowania pozwala dostarczyć akumulatorowi 80% energii w ciągu godziny.    

Najnowsze modele TravelMate P6 dysponują procesorami Intel Core i7 vPro 11. generacji, posiadają do 32 GB pamięci operacyjnej DDR4X i szybkie dyski SSD o pojemności 1 TB. Zgodność z amerykańską normą wojskową MIL-STD 810H oznacza, że laptopy poradzą sobie z przypadkowymi upadkami, naciskiem, deszczem, wilgocią i ekstremalnymi temperaturami.

TMP6 Spin.jpg

Mocne zabezpieczenia

TravelMate P6 korzysta z zabezpieczeń Windows 10 Pro, w tym czytnika linii papilarnych i kamery na podczerwień służącej do szybkiego i bezpiecznego logowania za pośrednictwem Windows Hello. Wbudowania technologia rozpoznawania użytkownika (Acer User Sensing) wykrywa obecność przy komputerze i wybudza komputer z hibernacji. Ochronę prywatności zapewnia też fizyczna zaślepka zasłaniająca oko kamery, gdy nie jest ona w użyciu. Uwierzytelnianie i ochronę danych firmowych umożliwia z kolei zintegrowany chip Trusted Platform Module (TPM) 2.0 wraz z technologią Intel Active Management.

Szybka łączność

Pracę spoza biura umożliwia Wi-Fi 6 wraz opcjonalną obsługą kart eSim/USim 5G. Dodatkowo USB 3.2 typu C drugiej generacji z technologią Thunderbolt 4 pozwala na transfery danych z prędkością do 40 Gb/s. Komputery mogą się też pochwalić czytnikami kart MicroSD oraz modułami NFC4. Router mobilny Acer Connect M5 5G Wi-Fi

Acer Connect M5 5G Wi-Fi to mobilny router 5G, ważący zaledwie  200 gramów. Zintegrowane Wi-Fi 6 (802.11ax) umożliwia równoczesne podłączenie do Internetu 32 różnych urządzeń, natomiast dodatkową stabilność połączenia zapewnia port Gigabit LAN (Ethernet). Urządzenie posiada zintegrowany akumulator ładowany przez port USB typu

Cena i dostępność

Terminy dostępności oraz ceny notebooków TravelMate Spin P6 (TMP614-52) i TravelMate P6 (TMP614RN-52) w Polsce zostaną podane w późniejszym terminie.  

Parametry techniczne, ceny i dostępność produktów mogą różnić się w zależności od regionu. Więcej informacji na temat dostępności, parametrów i cen opisanych w niniejszym tekście produktów dla konkretnego rynku można uzyskać, kontaktując się z najbliższym biurem lub salonem sprzedaży produktów Acer przez stronę www.acer.com.

O konferencji next@acer

Global Press Conference next@acer to jedno z największych wydarzeń organizowanych przez firmę Acer. Podczas odbywającej się dwa razy w roku konferencji prezentowane są najnowsze produkty marek Acer, Predator i ConceptD, a eksperci szczegółowo omawiają rozwiązania technologiczne opracowane i wykorzystywane przez firmę.