Nowe laptopy, myszka, router. Acer prezentuje liczne nowości z serii Predator.

Na tegorocznej konferencji next@acer 2021 zaprezentowane zostały nowe modele gamingowych laptopów z serii Predator. Nowości obejmują Tritona 500 SE oraz Predatora Helios 500, które są napędzane przez najnowsze procesory Intel Core i9 jedenastej generacji i układy GPU NVIDIA GeForce RTX serii 30XX. Ponadto, nowe produkty od Predator zostały wyposażone w 5. generację wentylatorów AeroBlade 3D zapewniających lepsze chłodzenie, system dźwiękowy  DTS:X Ultra, sterownik Intel Killer E3100 Ethernet, moduł Intel Killer Wi-Fi 6 AX1650, a także oprogramowanie PredatorSense do zarządzania urządzeniem. Co więcej, podczas next@acer zaprezentowano również myszkę dla graczy Predator Cestus 335, zewnętrzną kartę sieciową Predator Connect D5 5G oraz router Predator Connect X5 5G CPE.

Laptop gamingowy Predator Triton 500 SE

Predator Triton 500 SE (PT516-51s) to laptop „do zadań specjalnych”, stworzony dla graczy, którzy potrzebują sprzętu zdolnego do obsługi najnowszych gier z segmentu AAA oraz codziennej pracy. Dzięki procesorowi Intel Core i9 11. generacji, układowi graficznemu NVIDIA GeForce RTX 3080 i maksymalnie do 64 GB pamięci DDR4 o taktowaniu 3200 MHz laptop ten zapewnia aż nadto mocy potrzebnej do komfortowej rozgrywki, a to wszystko przy grubości wynoszącej zaledwie 19,9 mm. Ponadto laptop jest w stanie pracować na baterii aż do 12 godzin. Jest to możliwe dzięki technologii NVIDIA Advanced Optimus pozwalającej też na wykorzystanie w jednym urządzeniu technologii G-Sync. Z uwagi na smukły i elegancki wygląd laptop ten może nawet służyć do pracy osobom, które lubią pograć w wolnym czasie, a dzięki szybkim dyskom SSD wykorzystującym najnowszy standard PCIe 4.0 o pojemności do 4 TB zyskujemy mnóstwo miejsca na gry, materiały wideo czy nawet arkusze kalkulacyjne.

Triton-500-SE-PT516-51s-FpBl-05.png

– Dzięki innowacjom Acer, wspomaganym przez procesory Intel Core serii H jedenastej generacji, nasze urządzenia pokonują ograniczenia w parametrach laptopów i zapewniają niezrównane wrażenia z gry. Dzięki częstotliwości dochodzącej do maksymalnie  5 GHz, nowym szybkim dyskom SSD korzystającym z PCIe Gen 4, bardzo mocnym układom graficznym i superszybkiej łączności dzięki najnowszym technologiom Wi-Fi 6E i Thunderbolt 4, Acer stworzył dla graczy niesamowitą platformę – mówi Kim Algstam, dyrektor generalny i dyrektor zespołu Enthusiast Laptop Innovation w Intel.Czy to grając, czy oglądając filmy, gracze z pewnością docenią 16-calowy wyświetlacz formatu 16:10 w laptopie Predator Triton 500 SE – cechuje się on wyjątkowo smukłymi ramkami (wskaźnik ekranu do obudowy wynosi 87%) i z 3 panelami do wyboru – flagowy panel wykonany w technologi Mini LED o rozdzielczości 2560×1600 pikseli, odświeżaniu 165 Hz, maksymalnej jasności 1250 cd/m2 i stuprocentowym pokryciu przestrzeni barw sRGB. Drugą opcją jest 240 Hz matryca IPS o rozdzielczości 2560×1600 pikseli z czasem reakcji 3 ms i stuprocentowym pokryciem przestrzeni barw DCI-P3, co zapewnia zarówno pełen szczegółów obraz oraz płynną rozgrywkę. Trzecią opcją jest 165 Hz panel IPS o rozdzielczości 2560×1600 pikseli.Pod wykonaną w całości z metalu obudową zastosowano nowe rozwiązania mające trzymać temperaturę w ryzach. W laptopie Triton 500 SE wykorzystano rozwiązanie chłodzące Vortex Flow Acer, które obejmuje system wentylacyjny z trzema wentylatorami, w tym specjalnie zaprojektowany wentylator AeroBlade 3D piątej generacji, pięć dedykowanych rurek cieplnych odprowadzających ciepło z CPU i GPU, a także strategicznie rozmieszczone wloty i wyloty powietrza, które na bieżąco zasysają chłodne powietrze i usuwają ciepłe.

Triton-500-SE-PT516-51s-FpBl1-04a.png

Sterownik Intel Killer E3100 Ethernet, moduł Intel Killer Wi-Fi 6 AX1650 oraz i centrum sterowania Killer Intelligence Center zapewniają graczom minimalizację opóźnień i niezawodną łączność, niezbędne w rozgrywkach online, a oprogramowanie PredatorSense umożliwia monitorowanie systemu, zwiększenie częstotliwości procesora GPU i dostosowanie prędkości wentylatora w różnych trybach – cichym, ekstremalnym albo turbo. Na koniec wreszcie pełna gama portów USB 3.2 drugiej generacji, w tym podwójne porty USB-C Thunderbolt 4 obsługujące DisplayPort, i czytnik kart SD 7.0 umożliwiają podłączenie do laptopa wszystkich urządzeń peryferyjnych.

Laptop gamingowy Predator Helios 500

Predator Helios 500 (PH517-52) wyposażony jest w procesor Intel Core i9 jedenastej generacji z opcją przetaktowania, układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 3080 i maksymalnie 64 GB pamięci DDR4 o taktowaniu 3200 MHz, zapewniając graczom moc wystarczającą do obsługi wszystkich najnowszych gier. Dwa dyski SSD PCIe NVMe w macierzy RAID 0 i jeden dysk HDD SATA oznaczają, że miejsca nie zabraknie także na coraz bardziej rozbudowane gry kolejnej generacji. Wybór wyświetlaczy pozwala wycisnąć jak najwięcej z posiadanego sprzętu. W zależności od preferencji gracze mogą wybrać do Heliosa 500 o przekątnej 17,3 cala z matrycą 4K Mini LED 120 Hz z technologią AUO AmLED, tylnym podświetleniem i strefowym wygaszaniem (FALD), zgodny ze standardem VESA Display HDR 1000, który zapewnia najlepsze nasycenie barw i kontrast, albo superszybki wyświetlacz FHD z odświeżaniem 360 Hz od AUO, który może się pochwalić czasem reakcji 3 ms i zapewnia najpłynniejszy obraz.

1-20.png

Wszystko to możliwe jest dzięki najwyższej klasy rozwiązaniom chłodzenia, w tym specjalnie opracowanego materiału termoprzewodzącego Acer PowerGem składającego z mieszaniny polimerów i stopów metali umieszczonego na rdzeniu CPU. Zadaniem PowerGem jest efektywny przekaz ciepła pomiędzy procesorem, a układem chłodzenia. Technologia Vortex Flow od Acer wykorzystuje dwa wentylatory, w tym AeroBlade 3D piątej generacji, który przekierowuje strumień powietrza na kluczowe komponenty i automatycznie zwiększają prędkość obrotów podczas intensywnych rozgrywek. Oprogramowanie PredatorSense posłuży włączeniu oświetlenia Predator Pulsar i dostosowaniu listew świetlnych, dzięki którym można spersonalizować klawiaturę poprzez podświetlenie RGB każdego klawisza.  Działanie klawiszy WASD można usprawnić dzięki zastosowaniu klawiszy Racing lub MagForce od Acer – wyposażone w mechaniczne przełączniki MagTek klawisze działają jak joystick, zapewniając bardziej precyzyjną kontrolę nad np. samochodami lub maszynami latającymi w grach o charakterze symulacyjnym.Aby zapewnić graczom dodatkową kontrolę, laptop Helios 500 obejmuje szereg portów – jeden port HDMI 2.1, jeden port mini-DP 1.4m, dwa porty USB-C Thunderbolt 4, trzy porty USDB 3.2 drugiej generacji, które umożliwiają ładowanie offline, i jeden port RJ45. Sterownik Intel Killer E3100 Ethernet, moduł Intel Killer Wi-Fi 6 AX1650 i centrum sterowania Killer Intelligence Center zapewniają lepszą łączność i niższą latencję, a takie cechy jak system dźwiękowy DTS:X Ultra i symulacja dźwięku przestrzennego 3D zapewniają jeszcze bardziej immersyjne doświadczenie. Dodatkowo opcjonalne oprogramowanie Intel Killer  DoubleShot Pro 5G w połączeniu  z produktami Intel Killer Ethernet i Wi-Fi zapewnia niesamowicie szybkie wrażenia z gry niezależnie od sposobu połączenia. Intel Killer  DoubleShot Pro 5G jest zdolny w inteligentny sposób kierować ważny ruch związany z grami do najszybszego dostępnego połączenia sieciowego, zapewniając przyjemną i płynną rozgrywkę.

Router Predator Connect X5 5G CE

Router Predator Connect X5 5G CPE to pierwszy na świecie router 5G kompatybilny z Intel Killer. Zapewnia łączność w paśmie 5G aż do niesamowitego poziomu 4.7 Gbps. Zaprojektowany specjalnie dla potrzeb graczy wbudowany dedykowany port GAME daje olbrzymią przepustowość bez żadnych strat sygnału. Ponadto, dzięki modułowi Wi-Fi zastosowanemu w X5 użytkownicy mogą podłączyć do 256 urządzeń, streamować i wymieniać się treściami bez żadnych strat szybkości przesyłu.

1-25.png

Centrum sterowania Intel Killer Intelligence Center pozwala graczom na dostrojenie szybkości pobierania i wysyłania danych w oparciu o preferencje i priorytety dzięki możliwości przypisania niektórym aplikacjom wyższej hierarchii sieciowej. Silnik Intel Killer Prioritization może też automatycznie wykrywać i dostosowywać optymalne ustawienia priorytetów dla szeregu gier, aplikacji i stron internetowych, zapewniając lepsze doświadczenia online. Moduł Predator Connection Manager pozwala też użytkownikom monitorować i dostosowywać zużycie danych 4G tak, by było zgodne z ich potrzebami w zakresie gier i konsumpcji mediów. Zintegrowany moduł Trend Micro Home Network Security zapewnia większe cyberbezpieczeństwo połączonym w sieci urządzeniom – analizuje i zarządza ruchem w sieci i pomaga chronić prywatność i dane użytkowników.Wykorzystujący czterordzeniowy procesor ARM Cortex o taktowaniu 2 GHz, 1 GB pamięci RAM DDR4 i 1 GB pamięci Flash router Predator Connect X5 5G wyposażony jest w dedykowany port LAN GAME, standardowy port LAN, port WAN, porty USB, slot na kartę SIM, zestaw złączy antenowych (główne i DiV TS-9), a dla zwiększonego bezpieczeństwa ma certyfikację WPS. Wbudowany port USB zapewnia dodatkową elastyczność, pozwalając użytkownikom na przechowywanie, transfer i wymianę dokumentów w sieci lokalnej poprzez podłączenie zewnętrznych dysków.

Zewnętrzna karta sieciowa Predator Connect D5 5G

Zaprojektowana dla korzystających z komputerów przenośnych graczy zewnętrzna karta sieciowa Predator Connect D5 5G umożliwia wykorzystanie potencjału wbudowanego modułu sieciowego Intel Killer za pomocą portu USB-C 3.1. Predator Connect D5 5G zapewnia oszałamiające prędkości przesyłu danych w paśmie 5G i pozwala na wykorzystanie komputera jako hotspotu Wi-Fi 5G, ale także ustala priorytety w przydziału szerokości pasma i ogranicza opóźnienia, co zapewnia użytkownikowi lepsze ogólne doświadczenia z gry. Wbudowany aktywny system chłodzenia zapewnia utrzymanie optymalnych parametrów pracy. Użytkownicy o bardziej technicznym nastawieniu mogą wykorzystywać moduł Predator Connection Manager do monitorowania połączeń sieciowych i adaptowania przepustowości do własnych potrzeb. Zewnętrzną kartę sieciową można też stosować wraz z funkcją Intel® Killer DoubleShot Pro 5G w celu uzyskania dwóch form połączenia (Wi-Fi i przewodowego).

1-26.png

Mysz gamingowa Predator Cestus 335

Predator_Cestus_335_Lifestyle_2.jpg

Ergonomiczna mysz gamingowa Predator Cestus 335 z sensorem PixArt 3370 i częstotliwością próbkowania sygnału sięgającym 2000 Hz pozwala na wyjątkową precyzję realizacji każdego ruchu, strzału czy uzdrowienia. Urządzenie cechuje się pięcioma oznaczonymi kolorami poziomami czułości do maksymalnego poziomu 19000 DPI, co umożliwia użytkownikom łatwe ustawianie progu czułości i ich zmianę. W treściach poza światem gier dedykowany przycisk pozwala korzystać z trybu hyper-fast scroll pozwalającego na błyskawiczne przeglądanie zasobów sieciowych i przewijanie wpisów na forach.Mysz wyposażona jest łącznie w 10 programowalnych przycisków, co pozwala graczom na szybką eliminację przeciwników bez konieczności korzystania z klawiatury. Przyciski te można skonfigurować w ramach pięciu profili, do których dostęp zapewnia aplikacja QuaterMaster. Celem tego rozwiązania jest zapamiętanie różnych przypisanych do poszczególnych przycisków funkcji na potrzeby różnych rodzajów gier.

Cena i dostępność

Predator Triton 300 (PT314-51s) dostępny będzie w regionie EMEA już od lipca w cenie od 1999 euro,Laptop gamingowy Predator Helios 500 (PH517-52) dostępny będzie w regionie EMEA już od czerwca w cenie od 2499 euro,Mysz Predator Cestus 350 (PMW120) dostępna będzie w regionie EMEA już od lipca w cenie od 79 euro,Parametry techniczne, ceny i dostępność produktów mogą różnić się w zależności od regionu. Więcej informacji na temat dostępności, parametrów i cen opisanych w niniejszym tekście produktów dla konkretnego rynku można uzyskać, kontaktując się z najbliższym biurem lub salonem sprzedaży produktów Acer przez stronę www.acer.com.