Creative Pebble Plus – recenzja, test.

Wstęp

Creative Pebble Plus to pomimo swoich małych rozmiarów, głośniki o niezwykle dużej mocy. Idealnie sprawdzają się w roli następcy serii Creative Pebble. W porównaniu do swoich poprzedników zestaw Pebble Plus zapewnia jeszcze lepszą jakość dźwięku jednocześnie podtrzymując minimalistyczny wygląd serii oraz wygodne zasilanie przez złącze USB. Nowe głośniki wyposażone są w dwa przetworniki ustawione pod kątem 45 stopni i subwoofer, dzięki czemu charakteryzują się krystalicznie czystym dźwiękiem i mocniejszymi, głębszymi basami.

Rozpakowanie

Po zakupie głośników przychodzi czas na je rozpakowanie. W pięknym, zgrabnym, niewielkich rozmiarów opakowaniu znajdziemy nasze głośniki wraz z nieistotną papierologią. Głośniki są bardzo dobrze zapakowane, więc nie trzeba mieć obaw, że sprzęt w jakimś stopniu dojdzie do nas uszkodzony.

Wygląd i funkcje

Szczerze powiem te głośniki mi się naprawdę bardzo podobają. Ich minimalizm sprawia, że wpasują się w dosłownie każde otoczenie. Na prawym głośniku znajdziemy regulator głośności, a obok niego znajduje się dioda sygnalizująca pracę urządzenia. Świeci ona na zielono. Na lewym głośniku znajdziemy pięknie prezentujące się logo producenta. Pod spodem prawego głośnika znajdziemy suwak zwiększający moc wyjściową do 8 W RMS w celu doznania jak największych wrażeń podczas słuchania muzyki. Do tego potrzebny jest zewnętrzny adapter o mocy 5V/2A (brak w zestawie) lub odpowiednio doby komputer, który zapewnią taką moc na portach USB. Głośniki zasilane są przez port USB. Złączę do odtwarzania muzyki to podstawowy kabel Jack dobrze wszystkim znany. Długość przewodów jest odpowiednia – nie są ani za krótkie, ani takie długie, żeby się plątały. Dużą zaletą jest to, że te głośniki mogą pracować na podpiętym powerbanku (oczywiście jakimś lepszym, który zapewni nam odpowiednią moc). W ten sposób głośniki stają się bardzo mobilne ze swoją niewielką wagą.

Jakość dźwięku

Jakość dźwięku jest naprawdę rewelacyjna. Głośniki grają głośno. Tony niskie i wysokie bardzo wyraźnie słychać. Nawet nie udało mi się usłyszeć, żeby trzeszczały 🙂 Powiem krótko, słuchając muzyki na tych głośnikach czujemy się bardzo dobrze i sprawia nam to radość. Ja przynajmniej doznałem takich uczuć.

Podsumowanie

Dosyć długo słuchałem muzyki na tych głośnikach. Po dłuższym czasie uważam, że jest to jedna z lepszych konstrukcji za tak niewielką kwotę, a otrzymujemy za nią naprawdę bardzo dużo. Przede wszystkim piękne głośniki, bardzo dobrze grające oraz mobilne. Jeśli szukasz bardzo dobrych głośników w tej kwocie – są one stworzone z pewnością dla Ciebie. Otrzymują one od nas pełną rekomendację.