Creative Sound Blaster Play! 3 – recenzja, test.

Wstęp

W tym materiale chciałbym zaprezentować małą, zewnętrzną kartę dźwiękową. Jest ona stosunkowo tania i ma poprawić nam jakoś wydobywanego dźwięku z budżetowych czy starszych modeli sprzętów komputerowych. Urządzenie działa z komputerami PC i Mac, dostarczając ogromne wzmocnienie dźwięku dla szerokiego zakresu słuchawek, począwszy od zwykłych słuchawek dousznych aż po słuchawki do gier oraz przeznaczone do użycia studyjnego. Dostępne do pobrania oprogramowanie Sound Blaster PLAY! 3 Control Panel zapewnia doskonały realizm oraz zaawansowane efekty dźwiękowa w tym zoptymalizowane profile dźwiękowe dla wybranych marek słuchawek. Urządzenie podłączymy do komputera za pomocą złącza USB.

Wygląd

Karta jest bardzo mała i lekka. Została wykonana z solidnego tworzywa koloru czarnego. Maleńki kabelek łączący interfejs ze złączem USB jest gumowy i bardzo dobrze się trzyma. Karta waży zaledwie 13 gram, a całość mieści się w jednej dłoni. Porty wejść na słuchawki i mikrofon zostały odpowiednio rozmieszczone tak, że jak podłączymy 2 urządzenia na raz to nawet przy grubszych wtyczkach nie będziemy mieli problemu z ich wsadzeniem.

Funkcjonalność

Dostępne do pobrania oprogramowanie Sound Blaster PLAY! 3 Control Panel oferuje potężny realizm dźwięku oraz pełne możliwości jego kontroli. Wszystko to zapewnia znakomitą poprawę dźwięku Twojej muzyki, rozrywki i gier. Oprogramowanie zawiera również zoptymalizowanie profile dla wybranych marek słuchawek. SBX Pro Studio zwiększa i rozszerza przestrzeń wirtualnych efektów dźwiękowych, pozwalając cieszyć się kinową jakością dźwięku w domowym zaciszu. Specjalnie zaprojektowane profile dźwiękowe polepszają dźwięk wszystkich zestawów słuchawkowych i głośników. Oprogramowanie jest dostępne do pobrania na stronie producenta. Instalacja jest bardzo prosta – należy tylko podpiąć urządzenie do naszego sprzętu i rozpocząć instalacje. Jest ona w języku polskim. Po zakończonej instalacji należy ponownie uruchomić system. Po ponownym uruchomieniu otwieramy program. Zawiera on szereg funkcji, które możemy dostosować do swoich preferencji.

Podsumowanie

Podsumowując uważam tą katę za wspaniałą konstrukcję. Jakość wydobywanego z niej dźwięku jest rewelacyjna. Jeśli szukasz dobrej karty dźwiękowej za niewielką kwotę i nie jesteś jakimś bardzo wymagającym użytkownikiem to jest ona idealna dla Ciebie! Zawiera szereg funkcji i zalet, które sprawiają, że jest ona idealna. Otrzymuje od nas pełną rekomendację.