eBay będzie teraz zezwalało na sprzedaż NFT.

eBay ogłosiło właśnie, że będzie zezwalał na sprzedaż NFT, co jest strategicznym posunięciem mającym na celu rozszerzenie puli kupujących i sprzedających na platformie. Wiadomość ta pojawia się zaledwie tydzień po tym, jak eBay poinformował prasę, że rozważa płatności kryptowalutowe i zezwolenie na sprzedaż NFT.

Jordan Sweetnam, starszy wiceprezes eBay, ogłosił te wiadomości we wpisie na blogu. “W nadchodzących miesiącach eBay doda nowe możliwości, które przyniosą kolekcje oparte na blockchainie do naszej platformy” – powiedział Sweetnam. “Z niecierpliwością czekam na wprowadzenie nowych twórców, którzy będą mogli dzielić się swoimi pasjami w sposób, którego jeszcze nawet sobie nie wyobrażamy”.

ebay potwierdziło, że tylko zatwierdzeni przez firmę sprzedawcy mogą coś wystawić na sprzedaż. Użytkownicy będą musieli kupić cyfrowe tokeny na eBay’u. Do tego momentu eBay sprzedawało tylko fizyczne przedmioty, z kilkoma rzadkimi wyjątkami, więc ten nowy ruch jest znaczącą zmianą. “Wszystkie oferty na eBay muszą oferować albo fizyczny przedmiot, albo usługę na sprzedaż” – czytamy w polityce eBay’a.