GTA 6 – tylko na konsole PS5 oraz premiera 25 marca?

Rockstar Games jest dość szczery, jeśli chodzi GTA 6, ale to nie powstrzymuje fanów od spekulacji, że premiera będzie już w tym tygodniu.

Rockstar Games ostatnio odmieniło wygląd swojej strony internetowej, co wywołało podejrzenia fanów, że firma coś planuje. Dodatkowo znaleziono nowy, niepubliczny film na kanale Rockstar na YouTube. Według fanów ten film oznacza nadchodzącą premierę Bully 2 lub właśnie GTA 6. Niektórzy fani na forach GTA uważają, że zwiastun nowej części zostanie ujawniony 25 marca.

Na początku wydawca GTA Take-Two Interactive zasugerował już, że w najbliższym czasie nie zobaczymy GTA 6. Podczas lutowego wywiadu Take-Two Interactive określiło swój nachodzący harmonogram wypuszczania, jako najsolidniejszy okres w swojej historii. Wydaje się jednak, ze ten dobry okres dla firmy działa kilka lat, a wydawca wyjaśnił, że nie oznacza to, że co roku zobaczymy nową premierę.

„Nie zawsze byliśmy w stanie osiągnąć nasz cel, jakim jest silny harmonogram wydawania na początku każdego roku, nawet w niedawnej przeszłości, „ wyjaśnił CEO Take-Two, Strauss H. Zelnick podczas rozmowy.

„Biorąc pod uwagę, że jesteśmy firmą, która polega na naszych kreatywnych zespołach, aby wytwarzać produkty jak najbliższe idealnych produktów, musimy być gotowi żyć z kaprysem dostaw produktów. A to oznacza, że ​​czasami będziemy mieli słabe okresy w roku, ale nawet w tych słabych okresach byliśmy w stanie osiągnąć naprawdę świetne wyniki finansowe ”.

Biorąc pod uwagę, że konsole nowej generacji nie zostaną wydane do końca roku. Dodatkowo GTA Online wciąż jest kopalnią złota, nie oczekujemy, że premiera odbędzie się w najbliższym czasie.

Czy GTA 6 będzie dostępna wyłącznie na PS5?

Pojawiły się pogłoski o pojawieniu się GTA 6 wyłącznie na PS5 na miesiąc po premierze. Dodatkowo w zeszłym roku TweakTown doniósł o anonimowym poście na PasteBin. W poście twierdzono, że GTA 6 będzie dostępne wyłącznie na PS5 przez pewien czas. Możliwa premiera nowej odsłony byłaby wraz z premierą nowej generacji konsol. Gdyby tak się stało, byłaby to ogromna niespodzianka, ponieważ nie spodziewamy się takiej gry w najbliższym czasie oraz w tym roku.

GTA 6

Możliwe, że kolejna część będzie zawierała materiały związane z premierą na PS5, takie jak Red Dead Redemption 2. Oraz dostępność wyłącznie na PS5 przez miesiąc wydaje się nieco krótka.

Na razie nie spodziewamy się premiery GTA 6 – nie wspominając o tym tygodniu – będziemy musieli tylko poczekać i zobaczyć, co się stanie 25 marca.