Nitro i Predator – nowe modele monitorów gamingowych od Acera

Acer zaprezentował nowości z serii Predator i Nitro, które wzbogaciły się o trzy nowe monitory dla początkujących i profesjonalnych graczy. Co więcej, Acer jest pierwszą marką oferującą monitory z certyfikatem TÜV Rheinland Eyesafe, co stanowi potwierdzenie tego, że urządzenia zostały zaprojektowane tak, by emitować mniej niebieskiego światła w porównaniu do typowych monitorów LCD.

  • Nowy monitor gamingowy Predator XB273U NX oferuje obraz w rozdzielczości WQHD 2560 x 1440 częstotliwość odświeżania do 275 Hz, oraz technologię NVIDIA® Reflex
  • Monitor Acer Nitro XV282K KV to obraz o rozdzielczości 3840 x 2160 w standardzie 4K UHD, współczynnik kontrastu rzędu 100000000:1 oraz wykorzystanie przestrzeni kolorów DCI-P3 na poziomie 90%.
  • Acer to pierwsza marka, która oferuje monitory z certyfikatem TÜV Rheinland Eyesafe® — tyczy się to również monitorów Predator XB323QK NV i Nitro XV282K KV.

W naszych najnowszych monitorach gamingowych zastosowaliśmy najnowocześniejsze technologie, by zapewnić graczom jak najlepsze wrażenia wizualne i postawić na ergonomię – mówi Victor Chien, Prezes Działu Wyświetlaczy Cyfrowych z Acer Inc. Monitory zostały zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających graczach, stąd też nie dziwi ich popularność wśród zarówno profesjonalistów, jak i hobbystów. Nowe monitory z serii Predator i Nitro dostępne są w różnych wariantach jeśli chodzi o formę i rozmiar, tak więc każdy rozglądający się za monitorem gamingowym znajdzie w ofercie Acer coś dla siebie.

Predator_XB3-series_XB273U-GS_wp-01.png

Predator XB273U NX – szybkość dla profesjonalnych graczy

Monitor gamingowy Predator XB273U NX to propozycja dla graczy nieuznających żadnych kompromisów. Ten 27-calowy monitor jest wręcz naszpikowany nowinkami technologicznymi. Rozgrywka staje się jeszcze bardziej realistyczna dzięki zastosowaniu standardu WQHD (2560 x 1440), częstotliwości odświeżania obrazu na poziomie 275 Hz i czasowi reakcji do 0,5 ms (GTG). Wyświetlany obraz jest dzięki temu niezwykle płynny – nawet gdy w grze pojawiają się obiekty przemieszczające się na ekranie wyjątkowo szybko. Monitor obsługuje standard HDR i wykorzystuje 95% przestrzeni kolorów DCI-P3, co przekłada się na głębię czerni i naturalną jaskrawość pozostałych barw. Rewelacyjne wrażenia wizualne potęguje zastosowanie technologii Agile-Splendor IPS, dzięki której obraz pozostaje krystalicznie czysty nawet gdy patrzymy na ekran pod dużym kątem.  

Niedawno powstały moduł Analizatora Opóźnień (ang. Latency Analyzer), część pakietu NVIDIA Reflex, to rewolucyjne rozwiązanie, które wykrywa sygnały wejściowe pochodzący z myszy (inicjowane kliknięciami) i mierzy czas potrzebny na zmianę pikseli na ekranie (np. błysk lufy pistoletu). Z kolei technologia NVIDIA G-SYNC® gwarantuje płynność rozgrywki, co w połączeniu z wysokim współczynnikiem kontrastu i szeroką gamą obsługiwanych barw stanowi niezwykle ciekawą propozycję.

Predator_Monitor_XB3-Series_XB323QK NV_XB323QU NV_wp-01.png

Predator XB323QK NV – 31,5 cala w rozdzielczości 4K 

Predator XB323QK NV to 31,5-calowy monitor gamingowy UHD (3840 x 2160) kompatybilny ze standardem NVIDIA G-SYNC, zapewniający częstotliwość odświeżania obrazu na poziomie 144 Hz. Zastosowana technologia gwarantuje wysoką płynność obrazu, a dzięki wykorzystaniu 90% palety DCI-P3 90%, barwy stają się nasycone i żywe. Znajdziemy tu również technologię Agile Splendor IPS oraz certyfikat VESA DisplayHDR 400.

Acer VisionCare 4.0 – bardziej komfortowa rozgrywka

W obu monitorach z serii Predator XB3 znajdziemy szereg rozwiązań spod znaku VisionCare 4.0 — pakietu technologii zaprojektowanych z myślą o ochronie wzroku użytkownika podczas dłuższych rozgrywek czy turniejów. Na pakiet Acer VisionCare 4.0 składa się m.in. technologia LightSense, dzięki której jasność wyświetlanego obrazu dostosowuje się do poziomu natężenia światła w otoczeniu. Oprócz tego mamy tu też technologie takie jak AdaptiveLight, ColorSense, czy ProxiSense, które mierzą natężenie światła otoczenia, by następnie optymalnie dostosować zarówno jasność, jak i temperaturę barw wyświetlanego obrazu do warunków zewnętrznych.

Oba monitory są jednymi z pierwszych monitorów na świecie, którym przyznano certyfikat TÜV/Eyesafe. Podstawę obydwu monitorów stanowi podstawka ErgoStand — innowacyjne rozwiązanie, które daje użytkownikowi możliwość wszechstronnej regulacji pozycji monitora w zakresie nachylenia, obrotu w poziomie, obrotu wokół własnej osi i wysokości ustawienia ekranu.

Acer-Nitro_Monitor_XV2-series_XV282K KV_logo-wp-01.png

Acer Nitro XV282K KV – monitor 4K zaprojektowany z myślą o najnowszych grach na konsole

Monitor Nitro XV282K KV zapewnia niesamowite doznania wizualne dzięki żywemu obrazowi bogatemu w wyraźne detale. Odpowiadają za to panel 4K UHD (3840 x 2160) IPS, współczynnik kontrastu na poziomie 100000000:1 i wykorzystanie 90% przestrzeni kolorów DCI-P3. Monitor oferuje również technologię AMD® FreeSync™ Premium, charakteryzuje się częstotliwością odświeżania obrazu na poziomie 144 Hz i czasem reakcji na poziomie 1 ms, co przekłada się na imponującą płynność wyświetlanej grafiki. Acer Nitro XV282K KV wyposażony został w złącze HDMI 2.1, w zestawie znajduje się również kabel. Można dzięki temu w szybki i łatwy sposób podłączyć do niego dowolną konsolę najnowszej generacji, zapewniając sobie rozgrywkę w jakości 4K UHD 120 Hz w standardzie VRR (zmienna częstotliwość odświeżania). Monitor uzyskał również certyfikat TÜV/Eyesafe. Zastosowano w nim także nową technologię Acer Agile-Splendor IPS, która gwarantuje czystość i przejrzystość wyświetlanego obrazu nawet przy szerszym kącie patrzenia.

W nowym monitorze Acer Nitro XV2 znajdziemy technologię Acer HDR 400 oraz matrycę IPS, co przekłada się na wyjątkowo wysoką jakość obrazu. Zastosowany tu pakiet VisionCare 3.0 to z kolei połączenie kilku technologii zaprojektowanych z myślą o ochronie wzroku podczas długotrwałego użytkowania monitora. Technologie te to LightSense, ColorSense, ProxiSense i BluelightShield Pro. Rozwiązanie to z pewnością okaże się przydatne dla użytkowników, których profesja wymaga dłuższego czasu spędzanego przed monitorem — mowa np. o programistach, pisarzach, czy grafikach komputerowych.

Więcej informacji o technologii Acer VisionCare można znaleźć tutaj.

Cena i dostępność

Monitor Predator XB323QK NV trafi do sprzedaży w Polsce w maju, a jego cena będzie zaczynać się od 5999 zł.

Monitor Nitro XV282K KV trafi do sprzedaży w Polsce w maju, a jego cena będzie zaczynać się od 4299 zł.

Termin dostępności monitora Predator XB273U NX i jego cena w Polsce zostaną podane w późniejszym terminie.  

Parametry techniczne, ceny i dostępność produktów mogą różnić się w zależności od regionu. Więcej informacji na temat dostępności, parametrów i cen opisanych w niniejszym tekście produktów dla konkretnego rynku można uzyskać, kontaktując się z najbliższym biurem lub salonem sprzedaży produktów Acer przez stronę www.acer.com.