NYPD zwróciło psa-robota Boston Dynamics po fali krytyki

Departament Policji w Nowym Jorku zdecydował się zwrócić psa-robota, który się wabi Spot z powrotem do Boston Dynamics po szerokim odzewie.

Niezadowolenie z „Digidoga”

Spot został pierwotnie wypożyczony nowojorskiej policji przez Boston Dynamics na początku ubiegłego roku i od października był wykorzystywany do ułatwienia policji w wielu dochodzeniach, pokonując drogę przez miejsca zbrodni i sytuacje z zakładnikami. Zwiększone wykorzystanie Spot’a następnie przyciągnęło krytykę, z niektórymi podnosząc obawy związane z prywatnością. John Miller, zastępca komisarza NYPD ds. wywiadu i walki z terroryzmem, wyjaśnił, że decyzja została podjęta, aby anulować dzierżawę o wartości 94 000 USD i zwrócić Spot po tym, jak pies-robot – nazwany „Digidogiem” – stał się punktem zapalnym dla niektórych, którzy „niewłaściwie wykorzystali go do podsycania argumentów na temat rasy i inwigilacji”.

Dziwna atmosfera przez Psa-robota

Bill Neidhardt – rzecznik burmistrza Nowego Jorku Billa de Blasio – wyjaśnił New York Timesowi, że był „zadowolony, że Digidog został odłożony”, wyjaśniając, że Spot jest „przerażający, alienujący i wysyła złą wiadomość do nowojorczyków”.